i5 10210u MX 130 FIFA 22 FPS düşmesi

meaCTTR

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce EA Play aldım ve FIFA 22 yükledim. Sistemim yetiyor ama çok takılıyor. Bilen varsa yazsın.
Sistem özellikleri.
  • i5 10210u.
  • 8 GB.
  • 256 GB SSD.
  • MX 130.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartı 90 dereceler seyir eder FIFA22'de. Böyle şeyler ekran kartınız için normal. Çok yüklenmeyin derim sorun çıkabilir.

Yaklaşık 1 hafta önce EA Play aldım ve FIFA 22 yükledim. Sistemim yetiyor ama çok takılıyor. Bilen varsa yazsın.
Sistem özellikleri.
  • i5 10210u.
  • 8 GB.
  • 256 GB SSD.
  • MX 130.
U serisi işlemciler çok performanslı değildir. Kaldı ki MX 130 oyun ve grafik gerektiren işlemler için yetersiz kalır. Rakamsal olarak 4 GB vs yeterli olsa da 60 fps civarında düşük ayarlarda dahi alman çok zor. Şarjda ve yüksek performansta dene, grafik ayarlarını düşür. Belki biraz daha yüksek fps alabilirsin. Ancak iyi bir fan soğutucu kullanman şart. O da dahili bir soğutma sistemi kadar iş görmeyecektir. U serisi kullanan laptoplar uzun süre pil kullanımı sunar. Bunun için güçlü soğutma bulunmaz. Oyun oynayayım derken zorlayarak bilgisayara hasar vermeyin.

U serisi işlemciler çok performanslı değildir. Kaldı ki MX 130 oyun ve grafik gerektiren işlemler için yetersiz kalır. Rakamsal olarak 4 GB vs yeterli olsa da 60 FPS civarında düşük ayarlarda dahi alman çok zor. Şarjda ve yüksek performansta dene, grafik ayarlarını düşür. Belki biraz daha yüksek FPS alabilirsin. Ancak iyi bir fan soğutucu kullanman şart. O da dahili bir soğutma sistemi kadar iş görmeyecektir. U serisi kullanan laptoplar uzun süre pil kullanımı sunar. Bunun için güçlü soğutma bulunmaz. Oyun oynayayım derken zorlayarak bilgisayara hasar vermeyin.

Bence bu düşünce biraz saçma o zaman GTA 5 sistemi daha da zorlayacak bir oyun neden onda kasmıyor.

Bence bu düşünce biraz saçma o zaman GTA 5 sistemi daha da zorlayacak bir oyun neden onda kasmıyor.
İşlemcisi yetersiz kalır. Ayrıca ekran kartı GTA5 en düşük grafik ayarlarında bile ortalama 75 derece oluyor. İşlemciyle beraber değerlendirecek olursak aşırı ısınır ve bir süreden sonra performans düşüşü yaşamaya başlarsın. Bilgisayar ısındıkça ekran kartını ve işlemciyi kısar. Öyle bir noktaya gelir ki ekran kartı orada bir dur der. Bu teknik sorunlara yol açabilir veya prochot ısısına gelip bilgisayarını kapatabilir. En kötü blueescreen yersin kaydın silinir veya bilgisayarındaki bazı parçalar zarar görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı