i5 10210U sistemde oyunlarda FPS düşüşü

cihatemrevrds

Femtopat
Daha fazla  
i5-10210U.
GeForce MX130 2 GB.
8 GB RAM.

Arkadaşlar üstteki özelliklere sahip Lenovo Ideapad L3 laptop kullanıyorum. Örnek olarak CS:GO'da önceden 100 120 FPS civarında oynuyordum ama birkaç gün önce oyuna girdiğimde oyun 30 40 FPS civarlarında gezmeye başladı. Sürücülerimi güncelledim ancak sorunum çözülmedi. Steam destek ekibine bir bilet attım ve yüksek istemci var sorunum olduğunu söylediler ama ne olduğunu anlamadım. Henüz format atmayı denemedim çünkü donanımsal mı yoksa virüs kaynaklı mı emin olamadım. Bilgisayar masaüstündeyken işlemcinin 4 GHz civarlarında kaldığını ve RAM kullanımının 3.5 GB olduğunu gördüm işlemci Turbo olmadan 2.1 GHz oluyor. Virüs olma ihtimali var mı ve ben format atsam düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
100 fps den 30-40 fps ye düşmesi pek normal değil. Tabii oyuna güncelleme falan geldiyse durum değişebilir. Temiz kurulum (format) yapın. Sürücüleri ek programla değil, kendiniz yükleyin.( Ekran kartı, anakart sürücüleri vs.)

100 fps den 30-40 fps ye düşmesi pek normal değil. Tabii oyuna güncelleme falan geldiyse durum değişebilir. Temiz kurulum (format) yapın. Sürücüleri ek programla değil, kendiniz yükleyin.( Ekran kartı, anakart sürücüleri vs.)
Bilgisayarımı ağustos gibi aldım ve hala garantisi var. Teknosa desteğe sorduğumda garanti süresini etkileyebilir dediler o yüzden format atmaya emin olamadım. Windows 10'un sıfırlama özelliğini denedim ama düzelmedi. Teknik servise bilgisayarın ablama gerekliliğinden dolayı 1 ay daha göndermem mümkün değil. Kendi çözebileceğim bir yol arıyorum o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı