i5 10210u vs AMD Ryzen 7 3700U

phycs1x

Decapat
Daha fazla  

Arkadaşlar selam, ofis bilgisayarı tarzında Office programları ve çoklu pencere kullanımı iyi olan birkaç laptop buldum, şu an sanırım bana en uygunu Lenovo Ideapad 3 fakat Ryzen 7 3700U ve i5 10210u olmak üzere 2 versiyonu var ikisi arasında çok kararsız kaldım, benchmarklarda Ryzen bir tık daha iyi gözüküyor fakat onun da ekran kartı paylaşımlı ve RAM'e önem birisi olduğumdan içime pek sinmedi. Konuya hakimseniz yardımcı olabilir misiniz?

Rx Vega 10
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mx130
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Benim bildiğim 3700u'yu çift kanal ram ile kullanırsan ekran kartı olarak 3700u'nun apusu, Mx130'dan daha yüksek performans verir. Ben olsam 3700u modelini alırdım.
Rx Vega 10
Mx130
LoL dışında öyle aman aman oyunlar oynamayacağım için ekran kartına çok önem vermiyorum içimden geçen Ryzen olan sistem fakat ekran kartı paylaşımlı olduğundan ve ben de RAM ve işlemciye önem verdiğimden paylaşımlı istemiyorum. Konu hakkında çok bir bilgim yok açıkcası, eğer Rx Vega 10 RAM'ini aman aman kısıtlamaz diyorsanız onu almayı düsünüyorum fakat RAM'ı 2-3 GB kısıtlayabilir derseniz Intel tercihimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı