i5 10300H CPU'da voltaj kilidi açma

Konu sahibi laptop kullanıyor birincisi. İkincisi bu kadar emin ve bilgili iseniz hemen çözün sorunu çözün de 10300H'ye undervolt yapsın ihtiyaç duyanlar. Mesajımda açık şekilde belirttim her marka/model için olmadığını ve 9. nesillerdeki gibi herkeste rahatça olmadığını.

Sizin hangi marka model için diyorsunuz ?
Laptop kullanıyorum. 10300H işlemcim var aynı şekilde, Lenovo kullanıyorum ve bios modlanıyor. Aynı işlem Acer Niteo modelleri için de geçerli. Link atmıyorum çünkü internette birçok video var, yasak değilse link atayım.

Laptop kullanıyorum. 10300H işlemcim var aynı şekilde, Lenovo kullanıyorum ve bios modlanıyor. Aynı işlem Acer Niteo modelleri için de geçerli. Link atmıyorum çünkü internette birçok video var, yasak değilse link atayım.
BIOS modlama standart bir çözüm yolu değil ve garantiyi riske atabilir. Kendi içerisinde de riskler muhtemel.

Link atabilirsiniz sorun olmaz. Hangi site aracılığıyla modlama yaptırdınız ? Ben 10750H için ihtiyaç duyuyorum undervolta.

Undervolt pek bir çözüm olmuyor çoğu zaman, mutlaka ve mutlaka bir cooling pad ya da laptop stand kullanmadan hava akışını sağlamak imkansız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Undervolt pek bir çözüm olmuyor çoğu zaman, mutlaka ve mutlaka bir cooling pad ya da laptop stand kullanmadan hava akışını sağlamak imkansız.

Undervolt işe yaraması lazım aslında. En net çözüm bu. Laptop soğutucular çok bir fark yaratmaz. Benim özelimde 1 derece dahi fark ettirmiyor.

Geri
Yukarı