i5-10300H & GTX 1660 Ti FIFA 22'de yaşanan darboğaz

Yasar Furkan

Kilopat
Daha fazla  
İşlemcim i5-10300H ve ekran kartım GTX 1660 Ti. Daha önce Warzone'da darboğaz yaşamıştım fakat o oyun için normal olduğunu düşünüyorum. Şu an oynadığım oyunlar arasından sadece FIFA 22'de darboğaz oluyor. Ana menüde dahi oyunda donmalar oluyor. Sebebi ne olabilir? Forza Horizon 5, F1 2020, Mordhau, Marvel's Avengers gibi oyunlarda herhangi bir darboğaz olmuyor.

1642334433688.png

Dosya Ekleri

• 1642334423868.png
    1642334423868.png
    121,1 KB · Görüntüleme: 21
İşlemcim i5-10300H ve ekran kartım GTX 1660 Ti. Daha önce Warzone'da darboğaz yaşamıştım fakat o oyun için normal olduğunu düşünüyorum. Şu an oynadığım oyunlar arasından sadece FIFA 22'de darboğaz oluyor. Ana menüde dahi oyunda donmalar oluyor. Sebebi ne olabilir? Forza Horizon 5, F1 2020, Mordhau, Marvel's Avengers gibi oyunlarda herhangi bir darboğaz olmuyor.

Eki Görüntüle 1271767
1x8 RAM olduğunu düşünüyorum ama asıl sorun bu değil. İşlemci kullanımı artmış. ThrottleStop yükleyin TechPowerUp'un sitesinden. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın. Kullanımları ve darboğaz sorununu çözmeye çalışalım.

Darboğaz laptopta olmamalı ki hocam. Sorun bence başka bir şey çünkü laptop konfigürasyonlarını yapan mühendisler bizden çok daha iyi biliyor darboğaz olup olmayacağını.

Darboğaz laptopta olmamalı ki hocam. Sorun bence başka bir şey çünkü laptop konfigürasyonlarını yapan mühendisler bizden çok daha iyi biliyor darboğaz olup olmayacağını.
Parçalar darboğaz yapmıyor zaten Özellikle darboğaz "ediliyorlar." Ama şöyle bir şey var:
Onlar mecbur darboğaz ediyorlar.

Ama biz işte darboğaz yapma sebeplerini ortadan kaldırıp darboğaz ve kullanım sorununu çözmeye çalışıyoruz.

Genelde Power veya sıcaklık çok yükseklere çıkmasın diye böyle yapıyorlar. Biz sıcaklıkları düzeltip limitleri kaldırabiliriz uygun ayarlamalar ile.

1x8 RAM olduğunu düşünüyorum ama asıl sorun bu değil. İşlemci kullanımı artmış. ThrottleStop yükleyin TechPowerUp'un sitesinden. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın. Kullanımları ve darboğaz sorununu çözmeye çalışalım.
2x8 gb ram var

FIVR Sekmesi:
1642340412196.png

TPL Sekmesi:
1642340448224.png

Daha iyi. Dediklerimi yaparsanız umarım çözeriz sorunu.
Dediğiniz doğru olabilir. Çünkü normalde boşta 45 derecede çalışan işlemcim son zamanlarda 55-60 arasında çalışıyor. Asus yetkili servisi sıcaklıkların normal olduğunu söylediği için üzerine gitmemiştim pek.

Yeni konular

Geri
Yukarı