i5-10300H laptopa monitör takınca oyun içinde takılıyor

LBProphet

Femtopat
Merhaba, yaklaşık 15 gün önce laptopuma takmak için ASUS VG24vq 23, 6" TUF Gaming 144 Hz monitör satın aldım. Displayport ile ekranı laptopuma bağladım. İlk taktığımda ekranı yalnızca 2 üzerinde göster diyerek ayarlamıştım. Oyuna girince takılmalar olmuştu. İki ekran üzerinden oynamaya çalışırsam da FPS düşüşü yaşıyordum ve 144 Hz kullanamıyordum.

Takılma dediğim şey ise oyunda fareyi hareket ettirmeden hareket edersem eğer hiçbir takılma olmuyor fakat fareyi hareket ettirirsem oyun takılıyor ve bu takılmalar sadece oyun içinde değil masaüstünde gezerken de rahatsız ediyordu. İnternette araştırdığım kadarıyla G-Sync özelliğini aktif etmemişsinizdir gibi şeyler gördüm ve NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarına baktım zaten aktifti. Tam olarak nasıl hallettiğimi hatırlamıyorum ama 5-10 dakika sonra denediğimde takılma falan yoktu. Yaklaşık 15 gündür sıkıntısız oyunumu oynuyordum. Dün bu sıkıntı laptopun kapağını kaldırmamla tekrar başladı ve bu sefer ne kadar uğraşsam da düzeltemedim. Aşağıya laptopumun sistemini bırakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özelliklerim:
  • Intel Core i5-10300H
  • 16 GB RAM.
  • NVIDIA GTX 1650 Ti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı