i5 10300H laptopta FIFA 23 5-15 FPS'e düşüyor

Engin bilgiç

Hectopat
Daha fazla  
FIFA 23 aldım yükledim fakat oyunu 2 saat oynadıktan sonra ara sahnelere girdiğinde kasmaya başlıyor 70-90 FPS arası alırken oyun durduğunda veya top dışarı çıktıgında ara sahnelerde bir anda 5-10 FPS'e düşüyor birkaç video izledim NVIDIA Denetim Masası'ndan birkaç ayara yaptım bu sefer 30-40 FPS üzerine hiç çıkmaz oldu çözebilen var mı veya yardım edebilecek var mı?

ASUS TUF Gaming laptop.

i5 10300H.
GTX 1650 Ti 4 GB.
16 GB RAM.
512 GB SSD.

FIFA 23 aldım yükledim fakat oyunu 2 saat oynadıktan sonra ara sahnelere girdiğinde kasmaya başlıyor 70-90 FPS arası alırken oyun durduğunda veya top dışarı çıktıgında ara sahnelerde bir anda 5-10 FPS'e düşüyor birkaç video izledim NVIDIA Denetim Masası'ndan birkaç ayara yaptım bu sefer 30-40 FPS üzerine hiç çıkmaz oldu çözebilen var mı veya yardım edebilecek var mı?

ASUS TUF Gaming laptop.

i5 10300H.
GTX 1650 Ti 4 GB.
16 GB RAM.
512 GB SSD.
Sıcaklık değerlerini oyun içindeyken paylaşır mısınız?

Sıcaklık değerlerini oyun içindeyken paylaşır mısınız?
İlk yarım saatteki sıcaklık değerleri. GPU için olağanüstü güç tasarrufu diyor sanırım oyunu sadece CPU üzerinden oynuyorum sorun bu olabilir nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    266,6 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
İlk yarım saatteki sıcaklık değerleri. GPU için olağanüstü güç tasarrufu diyor sanırım oyunu sadece CPU üzerinden oynuyorum sorun bu olabilir nasıl düzeltebilirim?
95° mi? Yanlış mı gördüm?

Ayarlar grafik bölümünden oyunu yüksek performansa almanız gerekiyor

Şu an sorunu çözdüm teşekkürler. Ama hala şu an oyundayken CPU 95 GPU 86 derecede çalışmakta bu neden kaynaklı olabilir?
Hocam laptopun bakımlarını yaptırın.Laptoplar zaten ısınmaya elverişli,bakimlarini yaptırmazsanız firin gibi ısınır.Bakimlarini yaptırın,termal macunu sürün biraz da serin ortamda oynarsaniz buz gibi çalışır.

Hocam laptopun bakımlarını yaptırın. Laptoplar zaten ısınmaya elverişli, bakimlarini yaptırmazsanız ocak gibi ısınır. Bakimlarini yaptırın, termal macunu sürün biraz da serin ortamda oynarsaniz buz gibi çalışır.

Alalı 1.5 sene oldu hiç macun sürmedim. Garanti servisine gönderirim bakım için. İlgilendiğin için teşekkürler. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı