i5 10300H Minecraft düşük FPS

Alfonzo2472

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Minecraft'daki FPS değerlerim ekran görüntüsünde belirtiliyor ve düşük FPS aldığımı düşünüyorum.
Yere bakarken 250 FPS oluyor normal oynarken ise 100-200 arası değerler alıyorum.

Sistem özellikleri:
  • 16 GB RAM DDR-4 3200 MHz.
  • GeForce GTX 1650 Ti.
  • Intel Core i5 10300H.
  • Laptop.

1613890626543.png

Merhabalar, Minecraft'daki FPS değerlerim ekran görüntüsünde belirtiliyor ve düşük FPS aldığımı düşünüyorum.
Yere bakarken 250 FPS oluyor normal oynarken ise 100-200 arası değerler alıyorum.

Sistem özellikleri:
  • 16 GB RAM DDR-4 3200 MHz.
  • GeForce GTX 1650 Ti.
  • Intel Core i5 10300H.
  • Laptop.

Eki Görüntüle 888964
Ben Intel Celeron 847 1.1 ghz'de 400 fps alıyorum aşağı veya yukarı bakınca. Olay multiplayera gelince işler değişiyor tabii. Optifine indirdiniz muhtemelen gerekli ayarları yapın. RAM:de vermişsiniz. Ekran kartı ayarlarını performansa alın. Elime bilgisayar gelmişti i5 5200u onda bile fps 200den aşağı düşmüyordu multiplayerda. İlginç. Quick CPU ile işlemcinize hız aşırtın.

Optifine kurabilirsiniz.
Optifine kurmuş zaten görmüyormusunuz. Sen youtubeye yaz optifine fps ayarları diye çıkar pc yanımda olsaydı atardım da. Sonra Quick CPU ile işlemcine hız aşırt ama dikkat et soğutmayı unutma ve termal macun sür. NVidia ayarlarına gidip herşeyi performans gibi seçeneklere al bu da youtubede var FPS'in tavan yapar muhtemelen.

Ben Intel Celeron 847 1.1 GHz'de 400 FPS alıyorum aşağı veya yukarı bakınca. Olay multiplayera gelince işler değişiyor tabii. OptiFine indirdiniz muhtemelen gerekli ayarları yapın. RAM: De vermişsiniz. Ekran kartı ayarlarını performansa alın. Elime bilgisayar gelmişti i5 5200u onda bile FPS 200'den aşağı düşmüyordu multiplayerda. İlginç. Quick CPU ile işlemcinize hız aşırtın.

Her şeyim performansta.

Lunar veya Badlion Client denediniz mi?

Deneyemem Premium'um yok çünkü.

RAM'iniz tek kanal mı çift kanal mı?

Tek kanal.

Ben Intel Celeron 847 1.1 GHz'de 400 FPS alıyorum aşağı veya yukarı bakınca. Olay multiplayera gelince işler değişiyor tabii. OptiFine indirdiniz muhtemelen gerekli ayarları yapın. RAM: De vermişsiniz. Ekran kartı ayarlarını performansa alın. Elime bilgisayar gelmişti i5 5200u onda bile FPS 200'den aşağı düşmüyordu multiplayerda. İlginç. Quick CPU ile işlemcinize hız aşırtın.

Ben de eski bilgisayarımla 400-700 FPS alıyordum ve eski bilgisayarımda 1050 Ti vs. idi fakat bunun daha iyi olmasına rağmen böyle düşük FPS'ler görüyorum.

Her şeyim performansta.

Deneyemem Premium'um yok çünkü.

Tek kanal.

Ben de eski bilgisayarımla 400-700 FPS alıyordum ve eski bilgisayarımda 1050 Ti vs. idi fakat bunun daha iyi olmasına rağmen böyle düşük FPS'ler görüyorum.
Driverlarınızda sıkıntı olmalı driverlarınızı resmi siteden indirin ve tekrardan kurun. Ben format atmıştım. Driverları ise DriverBooster gibi programlarla yükledim bi baktım FPS im 40 dan yukarı çıkmıyor. Driverları elle resmi siteden indirdim şuan FPS im yüksek.
RAM lerini 8+8 olarak 2 kanal yapmanı tavsiye ederim.

Driverlarınızda sıkıntı olmalı driverlarınızı resmi siteden indirin ve tekrardan kurun. Ben format atmıştım. Driverları ise DriverBooster gibi programlarla yükledim bi baktım FPS im 40 dan yukarı çıkmıyor. Driverları elle resmi siteden indirdim şuan FPS im yüksek.
RAM lerini 8+8 olarak 2 kanal yapmanı tavsiye ederim.
Tamamdır teşekkür ederim deneyeyim driverlari. Peki bir bilgisayarcıdan yaptırabilirmiyim çift kanal? Yoksa aldigim yere mi götürmeliyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı