i5-10300H nasıl undervolt yapılır?

thesergen

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarıma ThrottleStop programı ile undervolt yapıyorum ama sıcaklıklarda düşüş sağlayamıyorum, bilgisayarım 1 aylık Excalibur g770. deneyecek başka oyun olmadığı için Bannerlord'da denedim sıcaklıklar 97-100 derece civarında geziyor, yaşadığım şehir 40 derece ve klima yok ama yine de sıcaklıklar fazla gibi geldi. Undervolt değerlerini fotoğraf olarak ekliyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. @erengore hocamında yardımlarını bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    51,7 KB · Görüntüleme: 49
  • 2.png
    2.png
    98,7 KB · Görüntüleme: 50
  • 3.png
    3.png
    801,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bilgisayarıma ThrottleStop programı ile undervolt yapıyorum ama sıcaklıklarda düşüş sağlayamıyorum, bilgisayarım 1 aylık Excalibur g770. deneyecek başka oyun olmadığı için Bannerlord'da denedim sıcaklıklar 97-100 derece civarında geziyor, yaşadığım şehir 40 derece ve klima yok ama yine de sıcaklıklar fazla gibi geldi. Undervolt değerlerini fotoğraf olarak ekliyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. @erengore hocamında yardımlarını bekliyorum.
O modeli soğutmak kadar zor bir şey yok.

CPU Cache aynı kalsın. Core'u -140 yapın.
İntel GPU ve İGPU Unslice'ı -100 olarak ayarlayın.
Tüm birimlerin IccMax değerini en yükseğe çekin.

Sisteminizde Gaming Mod gibi bir şey var mı? Genelde bu tarz özellikler sistemi ısıtacak nitelikler barındırabiliyor.

O modeli soğutmak kadar zor bir şey yok.

CPU Cache aynı kalsın. Core'u -140 yapın.
İntel GPU ve İGPU Unslice'ı -100 olarak ayarlayın.
Tüm birimlerin IccMax değerini en yükseğe çekin.

Sisteminizde Gaming Mod gibi bir şey var mı? Genelde bu tarz özellikler sistemi ısıtacak nitelikler barındırabiliyor.
Var hocam performance-gaming-text-powersawing var ama throttle stop ile ayar yapınca o modlar devre dışı kalıyor zaten

Var hocam performance-gaming-text-powersawing var ama throttle stop ile ayar yapınca o modlar devre dışı kalıyor zaten
Belli olmaz çünkü o sistemi direkt olarak Gaming'e ayarlıyorsa sadece işlemciye yüklenmez. Sistemi Text moduna almanızı öneriyorum. Ardından da Windows'dan yüksek perfomans olarak ayarlamanızı öneriyorum. Hatta yeni bir güç planı oluşturmanızı öneriyorum. Bu yeni güç modunda İntel Grafiklerini Güç tasarrufuna alın.

Bu dediklerimi yapar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı