i5 10300H RTX 2060 laptop Warzone 45 FPS normal mi?

Hocam aynı laptop bende de var cpu senin aşırı ısınıyor ben far cry 5 giriyorum nvidia uygulasunı kullanıyorum optimumda maks ısınma 80 termal macunda sıkıntı var bence ve pradator senste gpu kullanımı kaç verimle çalışıyor atar mısın ama termal macunda sıkıntı var bence ve soğutucu almanı tavsiye ederim
Hocam Warzone'da böyle maalesef, diğer inceleme videolarında da aynı şekil.

@KRALCAN hocam iyi günler, ram yükseltmesi yaptınız mı? bu cihazı araştırdım almayı düşünüyorum. bende sizin sorununuzu bayağı araştırdım mux switch olayı tabiki dahili ekranda işlemcinin onboard'u ile birlikte kayıplar oluyor ancak hint youtuberlarda paylaştığı tek ve çift kanal karşılaştırma videolarını izledim çift kanal bayağı farkettiriyor. anladığım kadarıyla bu sorunu sadece çevrimiçi rekabetçi oyunlarda yaşıyorsunuz?

@KRALCAN hocam iyi günler, ram yükseltmesi yaptınız mı? bu cihazı araştırdım almayı düşünüyorum. bende sizin sorununuzu bayağı araştırdım mux switch olayı tabiki dahili ekranda işlemcinin onboard'u ile birlikte kayıplar oluyor ancak hint youtuberlarda paylaştığı tek ve çift kanal karşılaştırma videolarını izledim çift kanal bayağı farkettiriyor. anladığım kadarıyla bu sorunu sadece çevrimiçi rekabetçi oyunlarda yaşıyorsunuz?
Yok daha yapamadım nasip olmuyor bir türlü ama GTX 1660 Ti modeline çift kanal yapan kişiler var dediğinizin gibi çok büyük etkisi oluyor. Bu cihazı çift kanal RAM yapma olanağınız var ise alınız zaten.

Yok daha yapamadım nasip olmuyor bir türlü ama GTX 1660 Ti modeline çift kanal yapan kişiler var dediğinizin gibi çok büyük etkisi oluyor. Bu cihazı çift kanal RAM yapma olanağınız var ise alınız zaten.

Mantıken MUX Switch o kadar performanstan şikayet ettirmez, yıl olmuş 2021 hala tek kanal RAM koyuyorlar çünkü Warzone gibi rekabetçi oyunlarda fark oluyor kanal performanslarında, Acer Predator Helios 300 hoşuma gitti tasarım olarak tek işlemcisi bir tık alt seviye ama normal kullanıcı için ideal. GTX 1660 Ti kullanıcıları yükseldi diyorsa bu modelde hayli hayli artış olacaktır. Bazı modeller Monster gibi dGPU seçerek BIOS'tan onu hallediyorsun ancak buna modlama veya güncelleme ile gelebilir. Son olarak ta dediğiniz gibi AAA oyunlarda verim aldığınızı belirtmişsiniz yani cihazda Tek kanal olayından başka sorun yok gibi duruyor.

Son düzenleme:
Mantıken MUX Switch o kadar performanstan şikayet ettirmez, yıl olmuş 2021 hala tek kanal RAM koyuyorlar çünkü Warzone gibi rekabetçi oyunlarda fark oluyor kanal performanslarında, Acer Predator Helios 300 hoşuma gitti tasarım olarak tek işlemcisi bir tık alt seviye ama normal kullanıcı için ideal. GTX 1660 Ti kullanıcıları yükseldi diyorsa bu modelde hayli hayli artış olacaktır. Bazı modeller Monster gibi dGPU seçerek BIOS'tan onu hallediyorsun ancak buna modlama veya güncelleme ile gelebilir. Son olarak ta dediğiniz gibi AAA oyunlarda verim aldığınızı belirtmişsiniz yani cihazda Tek kanal olayından başka sorun yok gibi duruyor.
GTX 1660 Ti kullanan arkadaş işte Warzone Ultra ortalama 80-90 arası değerler alıyor, ben ise RTX 2060 ile 45 falan. :) İşlemci kısmına gelirsek bende çok arada kaldım ama benim Render türü işlerle işim yok, sadece oyun oynayacağım için 10300H fazlasıyla yetiyor. Ayrıca bunu almamda da cihazın tasarımı ve rengi çok önemli etken olduydu. :)

GTX 1660 Ti kullanan arkadaş işte Warzone Ultra ortalama 80-90 arası değerler alıyor, ben ise RTX 2060 ile 45 falan. :) işlemci kısmına gelirsek bende çok arada kaldım ama benim render türü işlerle işim yok, sadece oyun oynayacağım için 10300H fazlasıyla yetiyor. Ayrıca bunu almamda da cihazın tasarımı ve rengi çok önemli etken olduydu. :)

80-90 arası gayet iyi bir değer. Kuzenim ağustos 2020'de GameGaraj'ın 1660 Ti versiyonunu aldı. Oda o değerleri alıyor ve sizin GPU, RTX olduğu için DLSS ile daha iyi sonuçlar alacaksınız. 10300H az çok yine render işleminde üzmez. cihazınız RTX 2060'dan dolayı uzun ömürlü seçim olmuş, 4-5 sene kullanılır.
Peki AAA single oyunlarda Fps değerleriniz neler, Cyberpunk 2077, Rdr 2 gibi oyunlarda ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı