i5 10300H + RTX 2060 vs i7 10870H + 1660 Ti

brkyblclr35

Hectopat
Daha fazla  
Konu başlığında belirttiğim gibi i5 10300H + RTX 2060 mı daha iyi yoksa i7 10870H + 1660 Ti ikilisi mi? Rocket League, Valorant vs yayınları yapmayı düşünüyorum. AAA oyunları pek oynamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu başlığında belirttiğim gibi i5 10300H + RTX 2060 mı daha iyi yoksa i7 10870H + 1660 Ti ikilisi mi? Rocket League, Valorant vs yayınları yapmayı düşünüyorum. AAA oyunları pek oynamıyorum.
Rtx serisinin yayınlarda avantajı büyük. Broadcast yazılımı çok işlevsel. Onun dışında CPU gücü de gerekli Valorant için falan ama ben olsam Rtx'li olanı alırdım.

Performans açısından 1660 Ti sistem.
Grafik açısından RTX 2060 sistem.

Tam sistem özellikleri nedir?

AAA oynamadığına göre GTX 1660 Ti sistem. Ancak tüm özellikleri alsak güzel olur.

Şöyle soylemek lazım alıcağınız laptoptan bence uzun süre memnun kalamayabilirsiniz 10. nesil Intel mobil işlemciler size yayın için uzun süre yetmeyecektir normal bir hazır sistem almanız sizin için avantajlı olabilir öyle bir imkanınınız yoksa Valorant için çekirdek/izleyici sayısı önemlidir aynı zamanda yayın içinde bu önemli olacağı için işlemcisi yüksek bir laptop sizin işinizi görecektir bitrateyi 3K'nın üstüne vermeyin. Ve yayını ekran kartından verin ama laptop 85 dereceleri görecektir. Ve ara sırada 144'ün FPS'nin altına düşeceğinden sık sık 75 herz ekran ile oynamak zorunda kalabilirsiniz ama genede tercih sizin.
Bunun yerine Ryzen 5 3600X'li sistem toplarsanız Valorant'ta 200 FPS'nin altında çok nadir düşer çünkü Valorant'ta Ryzen işlemciler çok daha iyi performans vermektedir.
AMD R5 3600-ASUS DUAL-RTX2060-O6G-EVO-TUF B450-PRO GAMING-SAMSUNG 500GB-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da buna bakmanızı öneririm. Pahalı diyorsanız incehesabada bakabilirsiniz.
Bu da test videosu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı