i5 10300H + RTX 2060 vs i7 10870H + 1660 Ti

Masaüstü bilgisayar alamam hem ofise götürmek hem de ders çalışmak için kullanacağım. Bütçem 12.000TL @spiiix @YSA @Ziquas @DoruX @elpx
Yayın için RTX daha iyi, daha önce belirtmiştim. Ama render alacaksanız İ7 daha iyi.
şu da genel olarak en iyisi bütçenize göre.
Game Garaj markasına güvenebilir miyim iyi midir sizce? 12.000TL'yi 100-200TL geçmemek kaydıyla laptop tavsiye ederseniz sevinirim.
Yayın yapacaksanız neden laptop alıyorsunuz?
Ofise ve okula götüreceğim için laptop alıyorum. Arada bir eğlence için yayın yapacağım haftada 1 gün.
1620566715106.png

Bu ikisi arasında kaldım açıkçası. Eğer başka tavsiye edeceğiniz laptop varsa değerlendireceğim.
1660 Ti daha ucuz olacağını düşünürsek onu tercih etmen mantıklı olur. Hem AAA oyun oynamayacaksan daha yüksek işlemcili olanı almalısın. 1660 Ti'de keza AAA oyun oynatır.
https://www.epey.com/laptop/game-garaj-tracer-7tn-01.html Bu laptop hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
RTX serisi yayın konusunda daha iyidir bu doğru ama en önemli parça işlemci olduğunu düşünüyorum. Site konusunda bir yorum yapamam alışveriş yapan arkadaşlara sormak lazım. Core/threads yüksek olan işlemciyi almak Valorant'ta daha yüksek FPS verecektir GTX teknolojisi eskidir yayın kalitesi açısından RTX daha çok etkili olur elbette ama Valorant'tan bahsediyorsak Intel bile değil AMD almak her zaman daha mantıklı hareket olur. Ama laptoplarda işler farklı olabilir ona bir yorum yapamam. Gene siz bildiğinizi yapın derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buna bir bakın derim.
Bunada bakın
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Son olarak buna bakın kararınızı kendiniz verin.

Son düzenleme:
Masaüstü bilgisayar alamam hem ofise götürmek hem de ders çalışmak için kullanacağım. Bütçem 12.000TL @spiiix @YSA @Ziquas @DoruX @elpx

GameGaraj markasına güvenebilir miyim iyi midir sizce? 12.000TL'yi 100-200TL geçmemek kaydıyla laptop tavsiye ederseniz sevinirim.

Ofise ve okula götüreceğim için laptop alıyorum. Arada bir eğlence için yayın yapacağım haftada 1 gün.
Eki Görüntüle 1015200
Bu ikisi arasında kaldım açıkçası. Eğer başka tavsiye edeceğiniz laptop varsa değerlendireceğim.

https://www.epey.com/laptop/game-garaj-tracer-7tn-01.html Bu laptop hakkında ne düşünüyorsunuz?

HP Omen almak daha mantıklı geldi bana 16 GB RAM'ı var diğer laptopta 8 GB RAM var. Hava akışıda önemli ona da bakmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı