i5-10300H sistem boştayken yüksek işlemci kullanımı

lloll

Centipat
Ekran kartı
Gtx 1650
İşlemci
i5-10300h
Bilgisayar boştayken System aşırı derecede CPU kullanıyor. Mouseyi oynattığım anda bu kullanım %1'in altına düşüyor. Bunun sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• 20220925_140954.jpg
    20220925_140954.jpg
    145,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar boştayken System aşırı derecede CPU kullanıyor. Mouseyi oynattığım anda bu kullanım %1'in altına düşüyor. Bunun sebebi nedir?

Windows Update'i kapatabilir misin Görev Yöneticisi'nden? Eğer çalışıyor olarak gözüküyorsa.

Windows Update'i kapatabilir misin Görev Yöneticisi'nden eğer çalışıyor olarak gözüküyorsa.

Bir de virüs taraması yapar mısın?

İkisini de yaptım. Herhangi bir değişim olmadı.

CMD'yi açıp /sfc scannow yazar mısın fakat bunu yazarken Görev Yöneticisi'nden tekrar Windows Update'yi aktif et.

"Windows Resource Protection did not find any integrity violations." Şeklinde bir sonuç çıktı.

"Windows Resource Protection did not find any integrity violations." Şeklinde bir sonuç çıktı.
Ek olarak system çalışırken "Durum Depo Hizmeti" ve "Runtime Broker"ın da çalıştığını fark ettim.Sorun bununla ilgili olabilir mi?

"Windows resource protection did not find any integrity violations." şeklinde bir sonuç çıktı.

ek olarak System çalışırken "durum depo hizmeti" ve "runtime broker"ın da çalıştığını fark ettim. Sorun bununla ilgili olabilir mi?

Runtime broker Microsoft uygulamalarının Microsoft uygulamalarının çalışmasıyla falan ilgili onunla alakalı olacağını sanmıyorum.

Görev Yöneticisi'ni açıp ayrıntılar deyip CPU'ya basarak ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Geri
Yukarı