Çözüldü i5-10300H sistemde FIFA 22 takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

HyperPineapple

Hectopat
RAM
8 GB 3200 MHz
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
i5-10300H
Oyunum orijinal, EA Play üzerinden oynuyorum. 1 yıldır 40 FPS aldığımı fark edince NVIDIA GeForce Experience'tan optimize edeyim dedim. Oyunda artık Ultra ayarlarda 70 FPS alabiliyorum fakat 0,5 saniyeliğine oyun ağır çekime girip düzeliyor. Bu sırada FPS değerinde bir değişme göremiyorum yani 68-69 devam ediyor. Çok sinir bozucu bir durum ve oyunu oynanmaz hale getiriyor. Optimizasyonla uğraşmadan önce böyle bir problemim yoktu. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler, takılmalar az da olsa düzeldi. Fakat sorun hala devam ediyor.
Nvidia control panel ayarlarını yaptın mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoya bi göz atıp dener misin?
Oyunum orijinal, EA Play üzerinden oynuyorum. 1 yıldır 40 FPS aldığımı fark edince NVIDIA GeForce Experience'tan optimize edeyim dedim. Oyunda artık Ultra ayarlarda 70 FPS alabiliyorum fakat 0,5 saniyeliğine oyun ağır çekime girip düzeliyor. Bu sırada FPS değerinde bir değişme göremiyorum yani 68-69 devam ediyor. Çok sinir bozucu bir durum ve oyunu oynanmaz hale getiriyor. Optimizasyonla uğraşmadan önce böyle bir problemim yoktu. Nasıl çözebilirim?
Hocam GeForce Experience optimize ayarlar her zaman tam olarak doğru olmuyor. Sisteminizden ötürü bence olabildiğince lowa alın. Kendiniz ayarlarınızı yapın. Yakın zamana kadar eski sistemim olan 1050li gaming notebook ile bu şekilde idare ediyodum ama benim ramlerim 8+8 idi. Windows bile 4-5gb ram kullanabilirken artık 8 GB ram çok yetersiz. Onun da etkisi olabilir. Bütçen müsait olduğunda aynı MHz ve CL değerine sahip bi 8GB RAM alabilirsin.

Hocam GeForce Experience optimize ayarlar her zaman tam olarak doğru olmuyor. Sisteminizden ötürü bence olabildiğince lowa alın. Kendiniz ayarlarınızı yapın. Yakın zamana kadar eski sistemim olan 1050li gaming notebook ile bu şekilde idare ediyodum ama benim ramlerim 8+8 idi. Windows bile 4-5gb ram kullanabilirken artık 8 GB ram çok yetersiz. Onun da etkisi olabilir. Bütçen müsait olduğunda aynı MHz ve CL değerine sahip bi 8GB RAM alabilirsin.
Anladım, peki ben bu optimize olmuş ayarları nasıl kapatabilirim. 40 FPS alayım da şu saçma gecikme olmasın oyunda.

Güncelleme : Oyunu hiçbir şekilde 60fps'e sabitleyemiyorum.

Son düzenleme:
Anladım, peki ben bu optimize olmuş ayarları nasıl kapatabilirim. 40 FPS alayım da şu saçma gecikme olmasın oyunda.

Güncelleme : Oyunu hiçbir şekilde 60fps'e sabitleyemiyorum.
Fotoğraftaki işaretlediğim "önceki ayarlara geri dön" e basarsan düzelir. Oyunu çalıştırdığında açılan launcherda ayarlar sekmesine tıklayıp ordan da grafik ayarını düzenleyebilirsin. FIFA 23'te oyun içi yapılıyor da FIFA 22'de launcerdan yapılıyordu sanırım.
Ekran görüntüsü_20230127_015017.png

Fotoğraftaki işaretlediğim "önceki ayarlara geri dön" e basarsan düzelir. Oyunu çalıştırdığında açılan Launcher'da ayarlar sekmesine tıklayıp oradan da grafik ayarını düzenleyebilirsin. FIFA 23'te oyun içi yapılıyor da FIFA 22'de launcerdan yapılıyordu sanırım. Eki Görüntüle 1646755

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
İlginiz için teşekkür ederim. Oyunu tekrar kuruyordum, oyuna girdiğimde benzer problemi yaşarsam videodaki yolu deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı