i5-10300H undervolt değerleri nasıl olmalı?

Jy3n

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Frontend Developer
Malum havalar ısındı, laptop kullanıyorum, çok ısınıyor, soğutma sistemi yetersiz kalıyor.
Undervolt yapmak istiyorum ama değerleri bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

1619869227091.png

15 dk oynadıktan sonra Valorant'ta 85-90 derece hatta 95 derecelere dayanıyor termal macunu ve fan bakımını yeni yaptırdım.

Hocam sizde nasıl bilmiyorum ama bende 3 mod var pil tasarrufu dengeli yüksek performans diye. Demin denge modunda oynadım 75'i geçmedi sizin laptopta bir sıkıntı olabilir mi? 15 dakika o sıcaklıkları görmek için çok kısa en az 2 saat falan oynamak lazım o dereceleri görmek için.

Hocam sizde nasıl bilmiyorum ama bende 3 mod var pil tasarrufu dengeli yüksek performans diye. Demin denge modunda oynadım 75'i geçmedi sizin laptopta bir sıkıntı olabilir mi? 15 dakika o sıcaklıkları görmek için çok kısa en az 2 saat falan oynamak lazım o dereceleri görmek için.
Emin misiniz? Siz tasarruf modunda oynayarak cihazın performansından yararlanamıyorsunuz tam olarak ama o yüzden o kadar ısınmaması normal kaldı ki 10. nesil İntel işlemcilerin Laptoplarda özellikle ısınması için 10-15 dakika yeter.

Emin misiniz? Siz tasarruf modunda oynayarak cihazın performansından yararlanamıyorsunuz tam olarak ama o yüzden o kadar ısınmaması normal kaldı ki 10. nesil Intel işlemcilerin laptoplarda özellikle ısınması için 10-15 dakika yeter.

Hocam RAM'lerim tek kanal o yüzden işlemciye istediğim kadar yükleneyim FPS artmıyor o yüzden dengeli veya güç tasarrufunda kullanıyorum.

Yani şu an bu laptopa undervolt yapmam bir şeyi değiştirmeyecek mi?

Yani şu an bu laptopa undervolt yapmam bir şeyi değiştirmeyecek mi?

Değiştirir ama o sıcaklıklar bence normal değil.
Emin misiniz? Siz tasarruf modunda oynayarak cihazın performansından yararlanamıyorsunuz tam olarak ama o yüzden o kadar ısınmaması normal kaldı ki 10. nesil Intel işlemcilerin laptoplarda özellikle ısınması için 10-15 dakika yeter.

Hocam test ettim maksimum CPU fanında güçte 60 dengelide 70 yüksek performansta 85'i geçmedi.

Geri
Yukarı