Çözüldü i5 10300H undervolt seçeneği devre dışı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ardaww234

Decapat
Yer
Emek Bursa Türkiye
Daha fazla  
Gördüğünüz gibi i5 10300H'ye undervolt yapamıyorum, seçenek açık değil. Ne yapmam lazım?

1628602487731.png

Çözüm
Gördüğünüz gibi i5 10300H'ye undervolt yapamıyorum, seçenek açık değil. Ne yapmam lazım?

Eki Görüntüle 1133730
Buyurun. Bu rehber @KRALCAN 'ya aittir. Sorununuzu çözecektir.

Undervolt konusunda benden yardım alabilirsiniz.

Şu anda bu rehberden bakıyorum ve mavi ekran alana kadar -5 azaltın diyor bende öyle yapıyorum -490 oldu hale mavi ekran yemedim.

Eki Görüntüle 1133796
Böyle bir mesajınızı gördüm ve bunu yapıyorum olur mu?
-490'ı Cache'e verirseniz ayvayı yersiniz. Vermemişsinizdir.

Dilerseniz başlayalım. CPU Cache için Offset Voltage'i -100 verin. IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

CPU Core için Offset Voltage'i -100 ayarlayın. IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

İntel GPU ve İGPU Unslice'ı -100 Offset Voltage ayarlayın. IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

System Agent'in sadece IccMax değerini Maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

Giderek arttırırız. FIVR sekmesinin son halini atın.

-490'ı Cache'e verirseniz ayvayı yersiniz. Vermemişsinizdir.

Dilerseniz başlayalım. CPU cache için offset Voltage'i -100 verin. IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

CPU Core için offset Voltage'i -100 ayarlayın. IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

Intel GPU ve iGPU Unslice'ı -100 offset voltage ayarlayın. IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

System Agent'in sadece IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

Giderek arttırırız. Fıvr sekmesinin son halini atın.

Üzgünüm geç yanıt veriyorum ama IccMax'ı
1628687285521.png
böyle mi yoksa
1628687305283.png
böyle mi?

Her şeyi yaptım hocam uygulamayı kapattım sorun olur mu? Bir sorum daha var laptopu yeniden açtığımda ayarlarsıfırlnacak değil mi?
Evet. Yeniden başlatınca değil de sistemi tamamen kapatıp açınca sıfırlanır. Yani Power ışığının sönmesi lazım.

Evet. Yeniden başlatınca değil de sistemi tamamen kapatıp açınca sıfırlanır. Yani Power ışığının sönmesi lazım.

Yaptım ve Valorant'a girdim girdikten birkaç dk sonra mavi ekran yedim üstüne PC'yi açtığımda donuyordu ekran 1 saniyeliğine gidip geliyordu hiç karışmayayım böyle işlere 😳

Yaptım ve Valorant'a girdim girdikten birkaç dk sonra mavi ekran yedim üstüne PC'yi açtığımda donuyordu ekran 1 saniyeliğine gidip geliyordu hiç karışmayayım böyle işlere 😳
Demek ki fazla gelmiş Offset Voltage'i -80 ayarlayabilirsiniz. Siz bilirsiniz.

Geri
Yukarı