i5 10300H Valorant'ta 85 derece oluyor

@erengore hocam merhaba tekrardan bir benchmark videosunda gördüm bu ayarları CPU ve CPU Cache Voltage'i -95'e getirdim sıcaklık biraz daha düştü gibi. Henüz bir sıkıntı yaşamadım ama bir sıkıntı olur mu bu değerlerde?
Sıkıntıyı siz gözlemlersiniz. Yani şöyle söyleyeyim. Bu işte ezber bir şey yok. Herşey deneyip görmeye dayanıyor. Olabilir de olmayadabilir. Olursa eski haline düşürürsünüz. Sorun yok.

80-85 derece normal. Sıcaklık sınırı 100 derece olarak belirlenmiş ancak kullanıcı olarak tabii ki de daha düşük sıcaklık değerleri isteriz. Undervolt ile daha iyi olabilir ancak sorun etmenizi gerektirecek bir durum yok. Valorant, işlemciye yüklenen bir oyun, grafikleri düşürdüğünüzde de yük, ekran kartından işlemciye daha fazla geçiyor. İzlediğiniz kişi ekstradan soğutucu kullanıyor olabilir, aynı laptop modelinde 4.2GHz'de 60 derecede çalışması extrem bir durum. Kişisel olarak, 90 dereceye vardığında tedirginleşmeye başlarım. Yine de içiniz rahat etmiyorsa, güç yönetimi ayarlarından maximum işlemci gücünü 99'a çekmeniz işlemcinin Turbo moduna geçmesini engelleyip yükte 4.2 yerine 2.5GHz de çalışmasını sağlayacak. Bu şekilde 70 derecede oynayabilirsiniz, FPS değeriniz de 80-120 arasında olacaktır diye tahmin ediyorum.

Kanka 50 100 arası çok değişir öyle olursa.
knk bu fps 66 derece oluyo full ayarlar
1638979746792.png

Aga bende de Full ayarlar 66'yı geçmiyor 6 falan oluyor sistemim: i5-100300h 8 GB RAM GTX 1650 Ti laptop ASUS TUF FX506LI stokları hemen bitti.

Son düzenleme:
Kanka 50 100 arası çok değişir öyle olursa.
Kanka bu FPS 66 derece oluyor Full ayarlar.
Eki Görüntüle 1236747
Aga bende de Full ayarlar 66'yı geçmiyor 6 falan oluyor sistemim: i5-100300h 8 GB RAM GTX 1650 Ti laptop ASUS TUF FX506LI stokları hemen bitti.

Ben kendi sistemimi baz alarak yazmışım kusura bakmayın. i5 10300H, RTX 2060, 16 GB RAM. Bu sistemle, işlemciyi 2.5 GHz'ye kitlediğimde Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de işlemci sıcaklığı 70-75 derecede (fanlar sanırım %75-80'de çalışırken, bu tahmini fanın sesine göre yapıyorum) ortalama 120 FPS alıyorum. Sizdeki en büyük sıkıntı, drop yediğinizi göz önünde bulundurursak 8 GB RAM olabilir.

Ben kendi sistemimi baz alarak yazmışım kusura bakmayın. i5 10300H, RTX 2060, 16 GB RAM. Bu sistemle, işlemciyi 2.5 GHz'ye kitlediğimde Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de işlemci sıcaklığı 70-75 derecede (fanlar sanırım %75-80'de çalışırken, bu tahmini fanın sesine göre yapıyorum) ortalama 120 FPS alıyorum. Sizdeki en büyük sıkıntı, drop yediğinizi göz önünde bulundurursak 8 GB RAM olabilir.
Predator Helios mu cihazınız?

Hocam siz Warzone oynuyor musunuz? Oynuyorsanız değerleriniz nasıl?

Geçen sene oynuyordum, ekran kartını kullanmadığı için şehir içinde 50'ye düşüyordu FPS. Sıcaklık değerlerim, ekran kartı sürekli 69 derece işlemci 80-88 derece arasındaydı, genellikle 85 görüyordum. Dediğim gibi 100+ FPS almam gereken oyunda 50-90 arası değişiyordu FPS, ekran kartı kullanımı %70'i geçmiyordu, işlemci darboğazı da yoktu. Bir çözüm bulamadım o soruna.

Geçen sene oynuyordum, ekran kartını kullanmadığı için şehir içinde 50'ye düşüyordu FPS. Sıcaklık değerlerim, ekran kartı sürekli 69 derece işlemci 80-88 derece arasındaydı, genellikle 85 görüyordum. Dediğim gibi 100+ FPS almam gereken oyunda 50-90 arası değişiyordu FPS, ekran kartı kullanımı %70'i geçmiyordu, işlemci darboğazı da yoktu. Bir çözüm bulamadım o soruna.
Döndüğü için sağ ol, aynı sorunu bende yaşıyorum düşüncem Warzone tarzı oyunlarda işlemcimiz tam olarak 2060'ı besleyemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı