i5 10300H ve 1650 Ti az kullanılıyor

men0fhonor

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
İyi günler diliyorum öncelikler. Rocket League'de Max 62 FPS aldım çok düşük bir değer hemende 1 ssat oynadım. CS'de de 140 bandını gördüm en fazla.
i5 10300H işlemci.
1650 Ti ekran kartı.
16*1 RAM.
RAM'dan kaynaklı deseniz bende değil mesela CS'de 200 almam gerekiyorsa 180 alırım da bu değerlerde bir şey var.
Yanlışlıkla ayarları mı değiştirdim acaba?
Not: CS'de harbiden ısınıyor 80 90 bandında 96'yı gördü ama GTA 5'te 63Ü gördü en çok 55 60 FPS aldım orantısızlık var bence.
Güç tasarruf modunda idi laptop denge ve yüksek perf. A getirdim sırasıya değişen bir şey olmadı yine sadece ısındı.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (96).png
    Ekran Görüntüsü (96).png
    441,9 KB · Görüntüleme: 76
  • Ekran Görüntüsü (97).png
    Ekran Görüntüsü (97).png
    453,9 KB · Görüntüleme: 78
  • Ekran Görüntüsü (98).png
    Ekran Görüntüsü (98).png
    468,6 KB · Görüntüleme: 60
  • Ekran Görüntüsü (99).png
    Ekran Görüntüsü (99).png
    425,8 KB · Görüntüleme: 62
  • Ekran Görüntüsü (95).png
    Ekran Görüntüsü (95).png
    433,2 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlışlıkla bir şeyi kapatmış veya açmış olabilir miyim peki düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum

İyi günler diliyorum öncelikler. Rocket League'de Max 62 FPS aldım çok düşük bir değer hemende 1 ssat oynadım. CS'de de 140 bandını gördüm en fazla.
i5 10300H işlemci.
1650 Ti ekran kartı.
16*1 RAM.
RAM'dan kaynaklı deseniz bende değil mesela CS'de 200 almam gerekiyorsa 180 alırım da bu değerlerde bir şey var.
Yanlışlıkla ayarları mı değiştirdim acaba?
Not: CS'de harbiden ısınıyor 80 90 bandında 96'yı gördü ama GTA 5'te 63Ü gördü en çok 55 60 FPS aldım orantısızlık var bence.
Güç tasarruf modunda idi laptop denge ve yüksek perf. A getirdim sırasıya değişen bir şey olmadı yine sadece ısındı.

RAM'i hiçbir zaman tek slot kullanma kardeşim 16x1 değil 8x2 olsun en az.

Bende biliyorum ama laptopu aldığımda 1*16 olduğu yazmıyordu bilsem almazdım ama tek kanal olduğu için de bu kadar bir fark olamaz bence sorun RAM değil

Görsellerde GPU kullanım oranları oldukça düşük. Eğer tüm oyunlarda böyleyse sorunun kaynağı muhtemelen budur. Bilgisayarımı ilk aldığımda benimde buna benzer sorunum vardı. Ekran kartı kullanımı bir türlü artmıyordu.

8 GB belleğin yanına bir tane daha 8 GB bellek ekleyip çift kanal yapınca sorun çözüldü. Ekran kartı kullanımı bazı yerlerde %50'den %90'a çıktı ve FPS sorunu çözülmüştü. Bu kadar fark olmasını beklemiyordum ama olmuştu. Sizin sorununuzun çözümü de belki bu olabilir.

Bir tane daha 16 GB RAM almam gerek öyleyse bayağı pahalıya patlıycak gibi gözüküyor.
Acer'e göndersem RAM'i 2*8 olarak değiştirirler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı