i5 10300H ve GTX 1650 sistem ile oyun oynarken FPS'ler düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

AyBumin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an yüklü 5 oyunum var. Bunlar; Star Wars Battlefront 1-2, Battlefield 1 ve Rise of tomb rider. Bütün ayarları NVIDIA optimum ayarlarında kullanıyorum ancak bazı sorunlarım var onlarda şu. Battlefront 1'de oyuna girerken FPS 1-2 veya 40'a düşüyor bazen kafasına göre bazen hiç olmuyor. Ondan sonra oyunum akıcı takılmadan oynuyorum. Battlefront 2'ded oyunda ortalama 55-60 FPS alıyorum ancak lobide 40'a -30'a düştüğü oluyor.( her zaman değil.) ve en sinir bozucusu Heroes vs villians adlı modu var. Orada kafa kafaya çarpıştığımızda diğer oyuncularla FPS 45'e vs düşüyor burada kasma hissiyatı veriyor bana. Battlefield 1'de ise ara sahnelerde 1-2 FPS oluyor, donuyor ondan sonra devam ediyor; sorunsuz oynayabiliyorum ama her ara sahnede aynısı oluyor onu anlamadım.(hikaye modunda).

MSI desteğe mesaj attım. Benchmark skorları falan istediler normal çıktı. 451.83 bu sürücüyü indirip denememi istediler şimdi ama olacağını sanmıyorum daha önce kendileri DDU ile silip en günceli indirin demişti ve işe yaramamıştı. Bunun hakkında bir fikri olan varsa çok iyi olur. Yani lobideki droplar önemli değil de BF 2'de o kasma olmasa bir şey istemiyorum ki tek oyun içinde kasma sorunu yaşadığım oyunda BF 2.

i5 10300H.
GTX 1650.
2x8 GB RAM 2666 MHz.
A400 Kingston SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma sorunum yok. Ortalama değerler oyunlarda 75-85 arası nadir 90 oluyor o zaman cooler booster açıyorum 80'e düşüyor.
Isı değerlerini test edip söylerseniz daha iyi bir neden söyleyebilirim?

Bilgisayarınız ısınıyor olabilir. NVIDIA Denetim Masası'nda maksimum performans için ayarlamalar yapın. Isınma sorununu çözün.

Yeni konular

Geri
Yukarı