i5 10300H vs i7 10750H laptop

The Master

Hectopat
i7 10750H + 16 GB RAM + GTX 1650 + 512 GB SSD = 8250 TL.
i5 10300H + 16 GB RAM + GTX 1650 Ti + 512 GB SSD = 7850 TL.
Bu sistemlere sahip iki laptop arasında kaldım. İki laptop da Monster'ın Abra serisi. Benim işimi en az 4 5 sene görmesi gerek, ilk laptopum olacak. Sizin tercihiniz hangisi olurdu?
Ayrıca başka kombinasyon öneriniz varsa alabilirim. İşlemci ve ekran kartı olarak sadece yukarıdakiler mevcut, 16 RAM olması benim tercihim, SSD olarak Samsung PM981 modelini tercih ettim (3500 okuma 2500 yazma) 500 GB Crucial'da var (2300 okuma 940 yazma).

Son düzenleyen: Moderatör:
Amaç oyun ise i5 10300H ile 1650 Ti tercih edilebilir. Fazla oyun oynamayıp yoğun olarak render vs... Alıyorsanız i7 10750H çekirdek sayısından ötürü daha avantajlı.

Amaç oyun ise i5 10300H ile 1650 Ti tercih edilebilir. Fazla oyun oynamayıp yoğun olarak render vs... Alıyorsanız i7 10750H çekirdek sayısından ötürü daha avantajlı.
Laptopu kullanım amacım üniversite, mühendislik düşünüyorum ve zamanım oldukça da oyun oynarım.
Render için i7-10750H+GTX 1650R, oyun içinse i5-10300H+GTX 1650Ti alın.

C/T olarak bakılırsa i7-10750H, AMD Ryzen 5 3600 ve i5-10400/500/600 gücünde.

i5-10300H ise AMD Ryzen 3 3100/3300X ve i3-10100 gücünde. R3 ve i3 sizi korkutmasın. Çünkü bu işlemciler gayet güçlü.
Laptop alacağım için kendim değiştirme imkanım yok, eğer tavsiye edebileceğiniz bir model varsa göz önünde bulundururum.

Bütçem de çok geniş olmadığı için zorlayarak bu fiyatları çıkarttım o da ancak monsterda oldu. Model önerecekseniz bu fiyatları aşmaması çok güzel olur.

Laptopu kullanım amacım üniversite, mühendislik düşünüyorum ve zamanım oldukça da oyun oynarım.

Laptop alacağım için kendim değiştirme imkanım yok, eğer tavsiye edebileceğiniz bir model varsa göz önünde bulundururum.

Bütçem de çok geniş olmadığı için zorlayarak bu fiyatları çıkarttım o da ancak Monster' da oldu. Model önerecekseniz bu fiyatları aşmaması çok güzel olur.

Şu anlık Monster fiyat olarak daha iyi. Asus ROG Strix G15/17 G512L/G712L Temmuz ortası veya Ağustos ayında piyasaya çıkar ve muhtemelen ki Xotic PC ve ismini unuttuğum bir sitede yabancı ülkelerde satılıyordu. MSI Gaming önerirdim ama ülkemiz şartlarında tuzlu.

Bilgisayarı hemen almayacağım bu yaz içinde uygun bir indirim falan bekliyorum. Bu dediğiniz ürünleri inceledim minimum olarak sunduğu özellikler sanırım benim istediklerimi çoğunlukla karşılıyor. Aslında Monster almak istiyorum fakat kasa ekran hakkında çok şikayet var bu sebepten dolayı 5 yıl dayanacağı meçhul, uzun ömür için daha düşük özellikli bir Asusu tercih etmeli miyim sizce?
Şu anlık Monster fiyat olarak daha iyi. Asus ROG Strix G15/17 G512L/G712L Temmuz ortası veya Ağustos ayında piyasaya çıkar ve muhtemelen ki Xotic PC ve ismini unuttuğum bir sitede yabancı ülkelerde satılıyordu. MSI Gaming önerirdim ama ülkemiz şartlarında tuzlu.

Son düzenleme:
Bilgisayarı hemen almayacağım bu yaz içinde uygun bir indirim falan bekliyorum. Bu dediğiniz ürünleri inceledim minimum olarak sunduğu özellikler sanırım benim istediklerimi çoğunlukla karşılıyor. Aslında Monster almak istiyorum fakat kasa ekran hakkında çok şikayet var bu sebepten dolayı 5 yıl dayanacağı meçhul daha düşük bir Asusu tercih etmeli miyim sizce?
Asus' u bekleyin bence. Sıvı metal macun kullanıyor yeni gamer laptoplarında. Yeni tüm ROG laptoplarda olacak ve 10-12 derece daha serin. Hele ki mobil Intel işlemcilerde en çok bundan şikayet ediliyor. Aceleniz varsa Monster alın. Marka olarak soruyorsanız Asus kat kat daha iyidir. Ayrıca Asus global bir marka. Sorun olduğunda daha kolay çözme imkanınız var. Yeni çıkacak ROG Strix G15/17' in 9.Nesil Intel Core mobil işlemcili sürümü ROG Strix G531G, en az fiyatlı özellikleri 5799₺' den başlamıştı.

Araştırmaya devam ederken bu bilgisayarla karşılaştım, monster gibi her parçasının tek tek özelliğini bilmiyorum fakat yukarıda verdiğim monster i7'li sistem mi bu mu hangisi daha mantıklı olur?

Geri
Yukarı