i5-10300H vs i7-10750H

Evet, oyunlarda FPS değerlerini kıyaslayan bir video buldum. Bahsettiğim bu 2 işlemciyi 1660ti ekran kartı ile test ediyorlar. aradaki FPS değerleri farkı 3-5 i geçmiyor hatta bazı oyunlarda aynı. Acaba ekran kartı RTX 2060 olunca i5 10300H darboğaz yapar mı? En çok düşündüren bu.
1660 TI ve 2060 Mobile modelleri arasında çok az bir performans farkı var. Darboğaz ise çok cüzi miktarda oluyor. 9300H ile 2060 kullanıyorum. Hissedilir bir darboğaz yaşamadım. 10300H'ta ise performans daha yüksek olduğu için hiç sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum.

Benim 14.000 TL bütçem olsa 12.500 TL'ye 10300H modelini alırdım. Yanına da 1 TB SSD alır keyfime bakardım.

1660 TI ve 2060 Mobile modelleri arasında çok az bir performans farkı var. Darboğaz ise çok cüzi miktarda oluyor. 9300H ile 2060 kullanıyorum. Hissedilir bir darboğaz yaşamadım. 10300H'ta ise performans daha yüksek olduğu için hiç sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum.

Benim 14.000 TL bütçem olsa 12.500 TL'ye 10300H modelini alırdım. Yanına da 1 TB SSD alır keyfime bakardım.
Bu cevap oldukça yeterli oldu karar vermem için. Direk kullanan birinden duymak daha iyi. Dediğiniz gibi 10. nesil i5 bir tık daha yeterli olacaktır RTX 2060 için. Teşekkür ederim cevabınız için
11.400 TL'ye 10300H ve RTX 2060 kombinasyonuna sahip HP OMEN serisi bir bilgisayar var. Tavsiye ederim. Bu bağlamda fiyat farkı 3.100 TL'ye çıkıyor :)

Bu forumda HP için iyi şeyler yazıldığını görmedim hocam özellikle ısınma ile ilgili şikayetler var :)
Bir de sanırım OMENlerin eski kasası linkteki.
Predator inceleme videosunu izledim gerçekten çok güzel kasa yapmışlar. Hem şık hem soğutma performansı iyi görünüyor

Bu cevap oldukça yeterli oldu karar vermem için. Direk kullanan birinden duymak daha iyi. Dediğiniz gibi 10. nesil i5 bir tık daha yeterli olacaktır RTX 2060 için. Teşekkür ederim cevabınız için.

Bu forumda HP için iyi şeyler yazıldığını görmedim hocam özellikle ısınma ile ilgili şikayetler var :)
Bir de sanırım OMEN'lerin eski kasası linkteki.
Predator inceleme videosunu izledim gerçekten çok güzel kasa yapmışlar. Hem şık hem soğutma performansı iyi görünüyor.
Linkini verdiğim OMEN modeli 2020 kasa. Kullanan tanıdıklarım memnun. Siz kararınızı verdiyseniz şimdiden hayırlı olsun. Predator'de güzel bir bilgisayar. Sadece fiyat farkından dolayı OMEN önermiştim. Forumda her markanın kötüleyenleri mevcut :) Sosyal'deki fanboylara kalsa en iyi marka Monster :)

Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

ben olsam i5 olanı alırdım çünkü i7 2060 lı olanın fiyatı şişirilmiş. ben daha geçen hafta 2070 maxq lusunu o fiyata aldım. satıcı hepsiburada idi. bitmeden bence i5 olanı alın :)

@mcnek Hocam ben verdim siparişi, beklemenin daha anlamı yok diye düşündüm. Sen hangisinde karar kıldın?
Hocam ürün eline geçti mi? Ben de bugün siparişi geçtim. Doların düşeceği yok beklemenin de anlamı yok maalesef
geçtiyse ya da geçtiğinde bir inceleme videosu tarzında bir şey çekebilir misin

Yeni konular

Geri
Yukarı