i5-1035G1 laptop düşük FPS veriyor

Sadeceibrahim

Decapat
Alalı 1.5 ayı bile geçmeyen laptopumda Just Cause 2, Hitman Absolution gibi çıkalı uzun yıllar olmuş bu oyunlarda bile düşük FPS alıyorum (15-25). Normal mi yoksa bir problem mi var? Ha bir de laptop geldiği zaman yanında üstünde "device drivers & utilities + user's manual" yazan bir CD gönderildi ancak üzerinde takabileceğim bir alan yok. Virüs girmiş olamaz. Çünkü indirdiğim uygulama ve oyunlar Unity, Epic Games, Steam'den oluşuyor.

Sistem özelliklerim:
RAM 8 GB.
i5-1035G1
Ekran kartı (paylaşımlı) Intel UHD Graphics.
480 GB SSD.

Alalı 1.5 ayı bile geçmeyen laptopumda Just Cause 2, Hitman Absolution gibi çıkalı uzun yıllar olmuş bu oyunlarda bile düşük FPS alıyorum (15-25). Normal mi yoksa bir problem mi var? Ha bir de laptop geldiği zaman yanında üstünde "device drivers & utilities + user's manual" yazan bir CD gönderildi ancak üzerinde takabileceğim bir alan yok. Virüs girmiş olamaz. Çünkü indirdiğim uygulama ve oyunlar Unity, Epic Games, Steam'den oluşuyor.

Sistem özelliklerim:
RAM 8 GB.
i5-1035G1
Ekran kartı (paylaşımlı) Intel UHD Graphics.
480 GB SSD.
Ekran kartın yok. Aldığın değerler çok normal.
Keşke önce buradan danışsaydın hangi laptopu almalıyım diye.

Artı -1 Eksi
O işlemci zaten performans açısından da maalesef iyi değil. Ayrıca paylaşımlı ekran kartı kullandığı için, yetersiz geliyor sisteme.
RAM 16 olursa 30 FPS görürsünüz gibime geliyor.

Casper'dan hazır aldım ve yok. Kendim bir ekran kartı alıp takabilir miyim?

Vallahi alma süreci çok hızlı işledi ve ben o zaman üye değildim.
Aldığın cihaz güncel sayılır. Thunderbolt desteği varsa harici masaüstü ekran kartı takabilirsin 10.000 küsür tl'ye yani pek mantıklı değil oluyorsa bile.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı