i5 1035G1 MX330 oyuna girince düşük GHz

Feterisa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıkda gördüğünüz gibi i5 1035G1 MX330 oyuna girince 1700 GHz 2GHz oyunu kapatınca 3 GHz'lere geri geliyor. Oyunda GHz'nin 3GHz fazla çalışması için ne yapmalıyım ve bu FPS'e büyük bir katkı sağlar mı?

FIVR sekmesinde Disable and Lock Turbo Power Limits kutusunu tikleyin.

TPL sekmesinde PL1 ve PL2'nin olduğu kısımdaki Lock butonunu tikleyin. Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin. Apply'a basın.

Sisteme Undervolt yapamıyoruz. Kilitlenmiş maalesef. Ek soğutma çözümleri bulmalısınız.
Yapacağım işlem ne işe yarıyor ve onun işe yaraması için program arkada açık'mı kalmalıdır yoksa kapatsam bile o yaptığım işlem çalışır mı? Soğutucu kullanıyorum başka soğutmak için bi yöntem bildiğiniz varsa söylerseniz iyi olur.

Yapacağım işlem ne işe yarıyor ve onun işe yaraması için program arkada açık'mı kalmalıdır yoksa kapatsam bile o yaptığım işlem çalışır mı? Soğutucu kullanıyorum başka soğutmak için bi yöntem bildiğiniz varsa söylerseniz iyi olur.
Mevcut güç limiti sebebiyle yavaşlamasını engelliyor.

Yaptıktan sonra arkada açık kalabilir hatta daha iyi olur.

Soğutucu dışında termal macun yenileyebilirsin.

Mevcut güç limiti sebebiyle yavaşlamasını engelliyor.

Yaptıktan sonra arkada açık kalabilir hatta daha iyi olur.

Soğutucu dışında termal macun yenileyebilirsin.
Mevcut güç limiti derken max 15w yerine 25 olarak mı olacak? pc alalı 1 yıl bile olmuyor. değiştirsem pek işe yaracağını sanmam ve pc fazla mı ısındırır zarar verebilir mi yani bide yapacağım ayarlar bunlar mı maviyle çizdiklerim.
1642966066150.png
Eki Görüntüle 1279911
Fps artışı olur'mu bide daha detaylı anlatmam için discordunuz varmıdır?

Dosya Ekleri

• th.PNG
    th.PNG
    83 KB · Görüntüleme: 13
Mevcut güç limiti derken max 15w yerine 25 olarak mı olacak? pc alalı 1 yıl bile olmuyor. değiştirsem pek işe yaracağını sanmam ve pc fazla mı ısındırır zarar verebilir mi yani bide yapacağım ayarlar bunlar mı maviyle çizdiklerim.
Eki Görüntüle 1279910Eki Görüntüle 1279911
Fps artışı olur'mu bide daha detaylı anlatmam için discordunuz varmıdır?
Siz dediğimi yapın bir zarar vermez. Bu kadar endişelenecek bir şey yok inanın.

Emin olmak istemiştim yanlış bir şey yaparsam diye.
Yaptım ama bir şey değişmedi yardımınız için yinede teşekkürler. bu arada programı silince ayarlar eski haline mi geliyor.

Son düzenleme:
Emin olmak istemiştim yanlış bir şey yaparsam diye.

Yaptım ama bir şey değişmedi yardımınız için yinede teşekkürler. bu arada programı silince ayarlar eski haline mi geliyor.
Sistemde zaten pek değiştirebildiğimiz bir şey yok. Birçok yer kilitli. Evet ThrottleStop ile ilgili her şeyi silip sistemi bir kere tamamen kapatıp ardından açarsanız her şey varsayılana döner.

Yeni konular

Geri
Yukarı