i5-1035G1 MX330 Pop!_OS sık FPS düşüşleri

O sıcaklık limitleri kart VBIOS'ları üzerinde ayarlanmıyor mu?
NVML gibi API'ler dışarıdan ayarlamayı sağlıyor. Kendi kartımda Windows'da 80'den sonra kısmaya başlarken Linux'da bu değer 96. Hiç oraya çıkmadım ama söyleyeyim.

NVML gibi API'ler dışarıdan ayarlamayı sağlıyor. Kendi kartımda Windows'da 80'den sonra kısmaya başlarken Linux'da bu değer 96. Hiç oraya çıkmadım ama söyleyeyim.
O sıcaklığa kadar ısıtmayı deneyebilir misiniz bir ara? Çünkü herkesin sisteminde öyle ayarlı gözüküyor ama ben öyle olmadığından %90 eminim. Zaten o dediğiniz pek de mümkün değil normalde. @erengore arkadaşıma sorduğumda o da benzer şekilde VBIOS ile önceden belirlenmiş olduğunu söyledi. Throttle sinyal mekanizması yazılım/işletim sistemi düzeyinde ayarlı olmaz. Siz bir MSR gibi araçla ona değiştirme sinyali vermeniz gerekir diyor. Ancak sinyal verilerek düzeltilebileceğini söylüyor ve zaten çoğu kart da Temp limit konusunda o dediğinizin olmasına izin vermez. Deneyip görebilseydik çok güzel olur. Benim kartımda 87 derece bu ama bahsettiğinizi düşündüğüm yerde yine aynı sıcaklık yazıyor.

Geri
Yukarı