Çözüldü i5-1035G1 sistem kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blub

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim bilgisayarım sanki 30 oyunu aynı anda açmışım gibi kasıyor. Bu kasma her gün 2-3 kez oluyor. İlk başta virüs girdi sandım bilgisayarı tarattım format attım işe yaramadı. Acaba bilgisayarın bileşenleri hakkına sorun var mı diye düşünüyorum bilgisayar fazla ısınmıyor laptop olmasına rağmen. Minecraft gibi basit oyunlarda bile oluyor. Bu kasmayı sadece bilgisayarı kapat-aç veya restart atarak düzeltebiliyorum. Ama tekrar oluyor. Lütfen yardımcı olun.

Özellik, bileşenler vb.
- işlemci Intel(r) Core(tm) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz.
- RAM 4 GB.
- Ekran kartı NVIDIA GeForce MX110 2 GB 64 Bit.
- Windows 10 Home 64 Bit işletim sistemi.

Çözüm
O zaman sadece bd Prochot'u kaldırayım?

Bir de ayarları verir misin disable Turbo tiklenmemiş tikleyem mi tamam dedim o uyarıya.
Turboyu devre dışı bırakmaya gerek yok.

BD PROCHOT tikini kaldırın. Yeniden deneyin.
Muhtemelen çözülür.
Merhabalar. Benim bilgisayarım sanki 30 oyunu aynı anda açmışım gibi kasıyor. Bu kasma her gün 2-3 kez oluyor. İlk başta virüs girdi sandım bilgisayarı tarattım format attım işe yaramadı. Acaba bilgisayarın bileşenleri hakkına sorun var mı diye düşünüyorum bilgisayar fazla ısınmıyor laptop olmasına rağmen. Minecraft gibi basit oyunlarda bile oluyor. Bu kasmayı sadece bilgisayarı kapat-aç veya restart atarak düzeltebiliyorum. Ama tekrar oluyor. Lütfen yardımcı olun.

Özellik, bileşenler vb.
- işlemci Intel(r) Core(tm) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz.
- RAM 4 GB.
- Ekran kartı NVIDIA GeForce MX110 2 GB 64 Bit.
- Windows 10 Home 64 Bit işletim sistemi.
ThrottleStop yükleyin. Ana Ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun düzelirse belirtin açıklama yapmam gerekiyor.

Kesin bir şey söyleyemem, sorun başka bir şeyden kaynaklı da olabilir. Ancak denemekten zarar gelmez.
Bu arada bir bilgiyi daha vermeyi unuttum oyun oynarken yine bilgisayar kasmaya başlamıştı görev yöneticisinden baktığımda "SysMain" adlı bir Windows İşleminin CPU kullanımı yükselttiğini gördüm. Bunla alakası olabilir mi? Bu arada İlk aldığımda olmuyordu 6-7 ay sonra kasmalar oldu.
ThrottleStop yükleyin. Ana ekrandan bd prochot tikini kaldırın. Sorun düzelirse belirtin açıklama yapmam gerekiyor.

Deneyeceğim.

Bu arada bir bilgiyi daha vermeyi unuttum oyun oynarken yine bilgisayar kasmaya başlamıştı görev yöneticisinden baktığımda "SysMain" adlı bir Windows İşleminin CPU kullanımı yükselttiğini gördüm. Bunla alakası olabilir mi? Bu arada İlk aldığımda olmuyordu 6-7 ay sonra kasmalar oldu.

Deneyeceğim.
SysMain bir Windows hizmeti ancak fazla kullanılması anormal bir durum gibi. Ancak sistemde zararlı olma durumu pek söz konusu değil, format attıktan sonra da sorunun devam ettiğini söylemişsin çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı