i5-1035G1 sistem yeterli verimi sağlayamıyor

Yusuf E

Yoctopat
Katılım
7 Şubat 2023
Mesajlar
3
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
RAM
4
İşlemci
İ5-1035G1
Merhaba efendim. Öncelikle tüm Türkiye'nin başı sağ olsun. Bilgisayarım ASUS. İşlemcim Intel(R) Core(tm) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz.
RAM'im 4 GB (kullanılabilir 3,81GB).

Oyunlarda çok sık takılma oluyor. Bir anda donuyor ve fan sesi gibi bir şey sanki yeniden başlıyormuş gibi ses çıkartıyor. En basitinden Minecraft'ı en düşük ayarlarda oynamama rağmen çok kasma yaşanıyor. Bazen kasması için bilgisayarı açtığım zaman fareyi hareket ettirmem bile yeterli oluyor. Zamaninda bu bilgisayaea güzel birlara vermistik ve o gunler icin iyi bir bilgisayardi ancak şu anki yasadigim durum ve neredeyse hiçbir şey yapamaman beni üzüyor, bu durumu nasıl düzeltirim? Ayrıyeten laptopumun SSD, HDD, anakart ve ekran karti özelliklerine nereden bakacagimi biliyorum yardimci olursaniz sevinirim, teşekkürler.
 

here

Decipat
Katılım
25 Haziran 2021
Mesajlar
2.442
Çözümler
8
Yer
Bursa
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Merhaba efendim. Öncelikle tüm Türkiye'nin başı sağ olsun. Bilgisayarım ASUS. İşlemcim Intel(R) Core(tm) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz.
RAM'im 4 GB (kullanılabilir 3, 81GB).

Oyunlarda çok sık takılma oluyor. Bir anda donuyor ve fan sesi gibi bir şey sanki yeniden başlıyormuş gibi ses çıkartıyor. En basitinden Minecraft'ı en düşük ayarlarda oynamama rağmen çok kasma yaşanıyor. Bazen kasması için bilgisayarı açtığım zaman fareyi hareket ettirmem bile yeterli oluyor. Zamaninda bu bilgisayaea güzel birlara vermistik ve o gunler icin iyi bir bilgisayardi ancak şu anki yasadigim durum ve neredeyse hiçbir şey yapamaman beni üzüyor, bu durumu nasıl düzeltirim? ayrıyeten laptopumun SSD, HDD, anakart ve ekran karti özelliklerine nereden bakacagimi biliyorum yardimci olursaniz sevinirim, teşekkürler.

Sistemdeki RAM sayısı oyunlar için düşük kalıyor. APU laptop sanırım.
 
Yukarı