i5 10400 termal macun önerisi

N0vaBetrayel

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Almanya / Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Sistemde daha önce i5 10400 Kullanıyordum CPU sogutucu olarak Snowman X4 kullanıyorum ve onla gelen macunu sürmüstüm yük altında 60 dereceyi gecmezken en agır stres testi yaptığımda bile 58 derecelerdeydi, bos sıcaklıgı 25-30 aralıgındaydı yani iyiydi. Sisteme bugun i7 10700F islemci taktım macun kalmayınca ve idare etmesi için markasız beyaz renk ve deger olarak 0.6W yazan bir macun satın aldım bos sıcaklıgı 30-35 ama yük altında 80-85 dereceleri görüyorum yük altından kastım stres test yapıyorum tüm cekirdekler %100 yük altında sogutucu mu yetersiz yoksa macun mu cok kalitesiz anlayamadım. Termal macun satın almam bu sıcaklıkları azaltır mı? Azaltırsa macun tavsiyelerinizi bekliyorum.

Untitled.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctic MX4 tavsiye etmem orijinalini bulmak çok zor, diğer atılan linklerdekiler oldukça iyi işinizi görecektir özellikle Zalman.

Bir yerde görmüştüm. MasterGel Pro fiyat açısından yüksek ama siz rekor kırmak istemiyorsanız yukarıdakinin dediği gibi Arctic MX-4 öneririm.

Kullandıgım Islemci i7 10700F O.C yapılamaz kaldıki yapılsa bile yapmam cunku fazlasıyla güclü ve yeterli. Yük altında biraz daha 85 dereceye göre tabii soguk olması yeterli benim icin.

Yeni konular

Geri
Yukarı