i5 10400F alınır mı?

rorlalcest

Hectopat
5-6 gün önce açtığım konuda bayağı yardımcı oldular. Bu hafta Vatan'dan sistem almaya gideceğim *Vatan'dan alma diyenler bundan önceki konuma uğrasın*
Kafam çok karıştı, Ryzen 5 3600 düşünüyordum ama mantıksız gelmeye başladı. Ben bu işlemciye neden 1800-1900 TL vereyim ki? Fiyatı yükselmeden önce F/P idi ama şu an bana kalırsa alınmaz.
i5 10400F düşünüyorum. Bu işlemciyle açılan konularda AMD savunan taraf özelliklerini söylemek yerine direk AMD önerdiği için faydalı çok fazla bir şey bulamadım. Artılarını ve eksilerini bilen yardım edebilecek bilir kişi yardım ederse çok sevinirim.
Bu iki sistemden birini tercih edip bazı parçalarını değiştirip almayı düşünüyorum.

Bu sistem hoşuma gitti ama Single 16 GB RAM kullanıyor. Ne gibi eksisi olur?
Bunun kasasını beğenmedim. Kasasını değiştirip üstüne 8 GB RAM daha eklemeyi düşünüyorum.
İki sisteminde işlemcisini i5 10400F yükseltip alacağım.
i5 10400F alınır mı?
Amacım çoğunlukla oyun oynamak ve genel kullanım.

Son düzenleyen: Moderatör:
5-6 gün önce açtığım konuda bayağı yardımcı oldular. Bu hafta Vatan'dan sistem almaya gideceğim *Vatan'dan alma diyenler bundan önceki konuma uğrasın*
Kafam çok karıştı, Ryzen 5 3600 düşünüyordum ama mantıksız gelmeye başladı. Ben bu işlemciye neden 1800-1900 TL vereyim ki? Fiyatı yükselmeden önce F/P idi ama şu an bana kalırsa alınmaz.
i5 10400F düşünüyorum. Bu işlemciyle açılan konularda AMD savunan taraf özelliklerini söylemek yerine direk AMD önerdiği için faydalı çok fazla bir şey bulamadım. Artılarını ve eksilerini bilen yardım edebilecek bilir kişi yardım ederse çok sevinirim.
Bu iki sistemden birini tercih edip bazı parçalarını değiştirip almayı düşünüyorum.

Bunun kasasını beğenmedim. Kasasını değiştirip üstüne 8 GB RAM daha eklemeyi düşünüyorum.
i5 10400F alınır mı?
Alınır.

Birisinin ekran kartı ısınma sorunlu diğeri ise düz 1660. Bence alınacak sistemler değiller.

Şu sistem fena görünmüyor. Birkaç parça değiştirilirse güzel olur: INTEL 9400F-ASUS ROG-STRIX-GTX1660S-O6G-PRIME H310M-K R2.0-CRUCIAL 480GB-8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Zaten ekran kartını GTX1660 Gaming olarak değiştiricem. O yüzden o iki sistemi attım
Birisinin ekran kartı ısınma sorunlu diğeri ise düz 1660. bence alınacak sistemler değiller.

Şu sistem fena görünmüyor. Birkaç parça değiştirilirse güzel olur: INTEL 9400F-ASUS ROG-STRIX-GTX1660S-O6G-PRIME H310M-K R2.0-CRUCIAL 480GB-8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

İlk attığım sistemin işlemcisini i5 10400F ve ekran kartını GTX1660 GAMING ile değiştirmeyi düşünüyorum. Single RAM olması herhangi bir sorun yaratır mı?
Birisinin ekran kartı ısınma sorunlu diğeri ise düz 1660. Bence alınacak sistemler değiller.

Ama sizin attığınızda güzel.

i5 10400F alınır mı?
Şunu da ekleyeyim Vatan'da ki hazır sistemlerdeki parçalar değiştirilmiyor ben 2 hafta önce sormuştum.

Şunu da ekleyeyim Vatan'da ki hazır sistemlerdeki parçalar değiştirilmiyor ben 2 hafta önce sormuştum.
Hadi ya :( Neyse kendi topladığım sistemi alıcam. Başka çare yok.
Düz 1660 alınmaz bence. Bu kadar bütçeniz varsa 1660S alın.

Dual channel tabii ki fark ediyor ancak Intel'lerde AMD kadar fark etmiyor. O yüzden sorun olmaz.
İşlemcinin güzel olup olmadığını, alinabilir mi değil mi kimse söylememiş.Sizce güzel işlemcimidir ?
Hadi ya :( Neyse kendi topladığım sistemi alıcam. Başka çare yok.

İşlemcinin güzel olup olmadığını, alinabilir mi değil mi kimse söylememiş.Sizce güzel işlemcimidir ?
Ya da yerine 3500x alınır mı ?

10400F, 3500X'e 5 basar.
Kendin topla bölümünde şöyle bir sistem topladım; (Sanırım indirim var bu hafta hemen alıcağım)
1605970685941.png

Neden 1660S değil konusuna gelirsek. Bu gördüğünüz gibi 2299TL, Super ise 2800TL. Oynadığım oyunlara göre yeter bence.
Rainbow Six Siege
ETS2
Rocket League
BF1
Fornite
Apex Legends
Minecraft :D

Ryzen 5 3600 işlemcisinde ısınma sorunu var diyorlar. Doğru mudur ?
Kasa RGB değil ama en sevdiğim renk var içinde. Kırmızı led.

O PSU'yu ve ekran kartını önermem. SSD'de de her ne kadar DRAM olmasa da fena sayılmaz. 3600 yerine de 10400F daha iyi olurdu sanki.
Şu Vatan'ın PC Toplama bölümu bir bana mı bozuk ya?

Bu arada I5 10400, F modelden daha ucuzmuş. Onu öneririm.

Geri
Yukarı