i5 10400F FPS sabitlenmezse daha çok ısınıyor

Yiğitrrr

Decapat
Daha fazla  
FPS sabitlemezsem CPU sıcaklığım artıyor. Neden? Monitör kaynaklı mı? Monitör 60Hz. 1080p CPU i510400F anakart H410M.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani aynı sistem arkadaşımda da var onda öyle bir sorun yok acaba monitörden mi onunki 144 benimki 60.
Yani FPS oyunlarında FPS sabitlemek beni geri düşürüyor ne yapmalıyım?

Yani aynı sistem arkadaşımda da var onda öyle bir sorun yok acaba monitörden mi onunki 144 benimki 60.
Yani FPS oyunlarında FPS sabitlemek beni geri düşürüyor ne yapmalıyım?
Kaç derecelere çıkıyor ki? 70-75'lere kadar normaldir, özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda. İyi bir termal macun yenilemesi yapın, soğutucunun tam oturup oturmadığına dikkat edin. Termal macun ve stok soğutucu yeterli olur ama olmazsa da kule tipi soğutucu alın. 10400, çok ısınan bir işlemci değildir.

Kaç derecelere çıkıyor ki? 70-75'lere kadar normaldir, özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda. İyi bir termal macun yenilemesi yapın, soğutucunun tam oturup oturmadığına dikkat edin. Termal macun ve stok soğutucu yeterli olur ama olmazsa da kule tipi soğutucu alın. 10400, çok ısınan bir işlemci değildir.

Rainbow 6'de 80 oluyordu anlamsız şekilde. Ama arkadaşımda hiçbir sorun yok anlamadım gitti. Ne yapmam lazım. Bozukmu diye test edebilir miyim?
Rainbow 6'de 80 oluyordu anlamsız şekilde. Ama arkadaşımda hiçbir sorun yok anlamadım gitti. Ne yapmam lazım. Bozukmu diye test edebilir miyim?

Hemde GPU %99-100 kullanılmasına rağmen artıyordu.

Fakat dediğim gibi FPS sabitleyince düşüyor bir çözemedim bu olayı.

Fakat dediğim gibi FPS sabitleyince düşüyor bir çözemedim bu olayı.

Şu derdimi çözene gerçekten minnettar olacağım. :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı