i5 10400F & GTX 1060 6 GB OBS performansı

schentuna

Decapat
Yer
Hiçlik
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,
Şu anki kullandığım işlemci olan i5 3350p ile Streamlabs OBS ile ekran kaydı aldığım zaman kalitesi çok kötü oluyor, kayıtta sürekli donmalar meydana geliyor.
Aynı şekilde aslında kaliteli olan Webcam'imin kalitesi de bozuluyor.
Yakında inşallah 10400F'e yükselteceğim. 10400F'e yükselttikten sonra ekran kayıtlarımın ve Webcam'imin kalitesi yükselir mi, akıcı ve net yayın yapılır mı bilmek istiyorum.
Düşüncelerinizi bekliyorum.

Yayın yapacaksan R5 3600 daha iyi olur. İmkanın varsa düşün bunu. Ek olarak daha iyi yayın yaparsın. @sleepinnice hocam yanlış mı? Yanlışsa özür dilerim arkadaştan.

Yayın odaklı bir PC için R5 3600 öneririm.

Hocalarım, renderın 3600'de daha iyi olduğunu biliyorum ancak oyunlardaki FPS değerlerini denkleştirmek için 3200MHz - 3600MHz gibi bellekler kullanmam gerekecek, izlediğim testlere göre daha fazla masrafla anca 10400F'in oyun performansını denkleştirebiliyorum. Kurduğum sistem zaten birazcık tuzlu, daha fazla masraf gerekecek maalesef. O yüzden kafamda şimdilik 10400F var. Onun ve GTX 1060'ın performansı nasıl olur bu konu hakkındaki fikrinizi alabilir miyim? Sadece net ve akıcı olması benim için yeterli.

Son düzenleme:
Hocalarım, renderın 3600'de daha iyi olduğunu biliyorum ancak oyunlardaki FPS değerlerini denkleştirmek için 3200MHz - 3600MHz gibi bellekler kullanmam gerekecek, izlediğim testlere göre daha fazla masrafla anca 10400F'in oyun performansını denkleştirebiliyorum. Kurduğum sistem zaten birazcık tuzlu, daha fazla masraf gerekecek maalesef. O yüzden kafamda şimdilik 10400F var. Onun ve GTX 1060'ın performansı nasıl olur bu konu hakkındaki fikrinizi alabilir miyim? Sadece net ve akıcı olması benim için yeterli.
Benim sistemimi topla. Sorunsuz yayın açıyorum ben de. FPS değerleri de gayet iyi.

10400F'i B460 ile kullanacaksan zaten 3600'den daha az performans alacaksın. 3600 her şekilde daha mantıklı. İyi silikonlu çıkarsa yapabileceğiniz OC'e hiç girmiyorum bile.

10400F'i B460 ile kullanacaksan zaten 3600'den daha az performans alacaksın. 3600 her şekilde daha mantıklı. İyi silikonlu çıkarsa yapabileceğiniz OC'e hiç girmiyorum bile.
Hocam kararsızım bir kaç farklı konfigürasyon daha deneyip, fiyatlarını karşılaştırıp, testlerini izlemeliyim.

Benim sistemimi topla. Sorunsuz yayın açıyorum ben de. FPS değerleri de gayet iyi.
Dostum, arkadaş nasıl 2060 alabilir ki 8K TL o kart.
3600 konusunda ise 3600 yayında daha iyi olur. Ekran kartı işi ise hiç iç açıcı değil. Şu mining olayları olmasa 2060 sistem toplayacaktim ama ala ala 1650 alabildim.

@KeyN_N hocam yaklaşık 700TL daha fazla tutuyor şu anki bütçemden.
Aynı zamanda bazı oyunlarda 10400 daha iyi performans veriyor. Ama tabii k i 3600'ün render performansının daha iyi olduğunu biliyorum zaten düzenli ve profesyonel bir yayıncı olma hedefim yok tek isteğim izlenebilecek şekilde akıcı ve net olması.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı