i5 10400F için 1000 TL altı sıvı soğutucu önerisi

baranbolobon

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu an elimde i5 10400F var RTX 3070 ile kullanacağım ve sıvı soğutma istiyorum. Önerebileceğiniz 1000 TL altı bilindik ve kaliteli bir önerirseniz çok sevinirim. İleriye dönük istiyorum, çünkü ileride i7 10700K veya i9'a geçebilirim.

Geçtiğin zaman al bence, 1000TL soğutucuya vereceğin para ile işlemci güncelleyebilirdin.

yada Monitorünü güncellemek daha mantıklı, Full HD ise 2K'a çevirme gibi.

Bu üçünden birini alabilirsiniz. Kasanıza sığıyorsa ID-Cooling ZoomFlow öneririm.

Geçtiğin zaman al bence, 1000TL soğutucuya vereceğin para ile işlemci güncelleyebilirdin.

ya da monitörünü güncellemek daha mantıklı, Full HD ise 2K'a çevirme gibi.

Hocam zaten ileride 2K monitöre geçeceğim ama yayın vs açacağım için sıvı soğutma lazım olur diye düşünüyorum.

Bence parayı elinizde tutun, Intel'in 11. nesil işlemcilerinin çıkması yakındır. Çıkınca Core i5 11600K alırsınız üzerine ekleyerek. O zaman bir sıvı soğutma da alırsınız. Şimdi almak istiyorsanız kendim Cooler Master Masterliquid ML240L RGB 240mm sıvı soğutucusunu aldım. Sickleflow fanlar var ve çok sessiz olup basınçlı hava üflüyorlar. Ayrıca pompa sesi de duyulmuyor. Daha çok güç çeken Intel Core i7 10700K işlemciyi oyunlarda 50-55 derece arasında çalıştırıyor. i7 10700K'ye overclock yapıldığında ise oyunlarda 60-65 derece bandında çalışıyor. Onun dışında Silverstone PF240 sıvı soğutucu da bu forumda tavsiye edilen bir sıvı soğutucu.

Geri
Yukarı