i5 10400F için 1000 TL altı sıvı soğutucu önerisi

Bu üçünden birini alabilirsiniz. Kasanıza sığıyorsa ıd-cooling zoomflow öneririm.

Hocam kasam MSI MAG Force 100R bilmiyorum sığar mı bilginiz varsa.

Bence parayı elinizde tutun, Intel'in 11. nesil işlemcilerinin çıkması yakındır. Çıkınca Core i5 11600K alırsınız üzerine ekleyerek. O zaman bir sıvı soğutma da alırsınız. Şimdi almak istiyorsanız kendim Cooler Master Masterliquid ML240L RGB 240mm sıvı soğutucusunu aldım. Sickleflow fanlar var ve çok sessiz olup basınçlı hava üflüyorlar. Ayrıca pompa sesi de duyulmuyor. Daha çok güç çeken Intel Core i7 10700K işlemciyi oyunlarda 50-55 derece arasında çalıştırıyor. i7 10700K'ye overclock yapıldığında ise oyunlarda 60-65 derece bandında çalışıyor. Onun dışında SilverStone PF240 sıvı soğutucu da bu forumda tavsiye edilen bir sıvı soğutucu.

Evet Cooler Master Master Liquid 240L yi yurt dışından almayı düşünüyordum bende ama MediaMarkt nl de fotoğrafta 240R var ama isimde l var anlamadım ürün kodu da l ne yapacağımı bilemedim. 69 euro

Noctua NH-D15 iyi bir tercih olur hava soğutma olarak. Ama anakartı kaplaması vb. Can sıkıcı.
NH-U12A var yurtdışında. Bütçe içerisinde ve muhteşem bir şey. TR4 gibi yok edici işlemcilerle kullanılmadığı, normal kullanıcı işlemcileri ile kullanıldığı vakit 360MM'den daha iyi. Üst segmentte zaten 240MM soğutucular da patlıyor gerçi.

Evet Cooler Master Master Liquid 240L yi yurt dışından almayı düşünüyordum bende ama MediaMarkt nl de fotoğrafta 240R var ama isimde l var anlamadım ürün kodu da l ne yapacağımı bilemedim. 69 euro
V2 olmasına dikkat edin. Selefindeki fanlar biraz gürültülü çalışıyormuş ve pompa sesi daha belirginmiş.

Üst tarafa sığmayacağı kesin. Ekran kartı modeliniz nedir? Eğer ROG gibi çok uzun kartlar kullanıyorsanız ön tarafa da sığmayacaktır.

Kasanın normalde 360mm sıvı soğutma desteği yok ama sığabiliyor, bir şekilde.

RTX 3070 gamerock istiyorum muhtemelen sığmayacaktır.
V2 olmasına dikkat edin. Selefindeki fanlar biraz gürültülü çalışıyormuş ve pompa sesi daha belirginmiş.

V2 mi daha iyi yoksa V1 mi anlamadım.

RTX 3070 GameRock istiyorum muhtemelen sığmayacaktır.

V2 mi daha iyi yoksa V1 mi? Anlamadım.
Sığabilir aslında. 3070 GameRock 304mm, kasa 330mm destekliyor.

V2 daha iyi.

1610105234593.png

Yeni konular

Geri
Yukarı