i5 10400F için soğutucu önerisi

Arkadaşlar oyun oykarken sıkıntı yok. Boşta 30-40 derece, oyunda ise en fazla 60-65 derece oluyor. Video editlerken 74-77 derece arasında oluyor. Sistemi daha yeni aldım bu sıcaklığın zarar vermesinden korkuyorum. Sizce aşağıdaki soğutuculardan hangisini alayım? Bütçem en fazla 500 TL'dir.

Freezer X120 'yi kendim kullanıyorum. Soğutmasını da seviyorum, dün başka bir arkadaşa da CPU-Z Stress Testini atmıştım, buraya da atayım.

CPU: Ryzen 5 1600,
Kasa: Zalman N3 ( 2 x 14CM & 3x 12CM )

Dosya Ekleri

• stress.JPG
    stress.JPG
    269,7 KB · Görüntüleme: 73
Şimdi zarar falan görür diye içimde korku var :D.
Çayın ısınması niye korkulacak bir şey değilse bu da böyle bir şey. Elektronik cihazların hemen hemen hepsi ısınır ve bozulma olur mu? hayır. 85-90C seviyelerine çıkmaması gayet iyi, senin işlemcin yükte 77c'yi geçmiyorsa bence soğutucuya çok para verme derim.

Snowman T6 veya Snowman M.200 combo gibi soğutucular gayet işinizi görecektir zaten işlemci çarpan kilidi kapalı fazlasına gerek yok.

Kasanız modeli ne, anakart modeliniz ne bilsek daha güzel öneride bulunulur. Belirttiğim modeller hem soğutma hem de sessizlik olarak işinizi fazlasıyla görür ancak biraz büyük modeller onu göz önünde bulundurun.

Ekran kartım MSI GTX 1660S Gaming X. Anakartım B465M A PRO. Kasa Thermaltake commander G33 2*20cm ön taraf, arka taraf 1*12cm. Kasanın hava akışından memnunum.

Geri
Yukarı