i5 10400F işlemci 4000 MHz RAM ile kullanılabilir mi?

byufuk

Hectopat
Yer
İstanbul / Tepecik
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknik Servis
Merhabalar Intel i5-10400F almayı düşünüyorum. Fakat sitesinde baktıgımda RAM destegi 2666MHz diyor, ama anakartlarına da baktıgımda 4000MHz gibi seçenekler var. Ben 4000 MHz RAM alsam tam 4000 MHz kullanabilir miyim? Ve nasıl oluyor bu muhabbet anlamadım.

Z490 anakartlar ile 2666MHz'in üstüne çıkılabilir.
Burada da dediği gibi hayır kullanamazsın. Diğer arkadaşları dinleyip alma. Bu işlemci 2666 MHz RAM desteğine sahip. Daha üstünü desteklemiyor. Taksan bile 2666 MHz olarak çalışacak.

Ben pek önermiyorum, 3600 MHz idealdir, zaten frekans çok yükseldikçe bu sefer bellek kontrolcüsü zorlanıyor, XMP açtığında "Neden sistem POST'u geçemiyor?" diyebilirsin.

Z serisi anakart bile alsa bu işlemci ile maximum 2666MHz hızda RAM çalıştırabilir. 4000MHz RAM alsa bile 2666MHz hızı ile çalışır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ve daha fazlası YouTube'da var. @ardacaglayan @Hypeer teşekkürler akşamıma renk kattınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ve daha fazlası YouTube'da var. @ardacaglayan @Hypeer teşekkürler akşamıma renk kattınız.

Intel resmi sitesinden daha iyi biliyorsunuz sanırım.
1606325740342.png

Yeni konular

Geri
Yukarı