i5 10400F - RTX 2060 sistem yavaşlamaya başladı

hhades

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Son iki günde bilgisayarımda ciddi bir yavaşlama söz konusu, açılmakta bile zorlanıyor sebebini bir türlü öğrenemedim. Virüs taraması da yaptım ama herhangi bir şey bulamadım yardımcı olacak var mı?

Ekran Kartı: rtx2060
İşlemci: İntel 10400F

Discord'tan yardımcı olacak varsa eğer valentino#4156 ekleyebilir.

Bende de aynı durum var. NVIDIA güncellemesini yaptınız mı? Bende yaptıktan sonra hissedilmeye başladı.
Windows güncelleştirmelerini de kontrol edeceğim çünkü gayet hızlı çalışan sistemim biraz hantal gelmeye başladı şu 2-3 gündür.

Sistemde SSD mi kullanıyorsunuz HDD mi?

CrystalDiskMark kullanarak test yapıp SS atabilir misiniz.
CrystalDiskİnfo'dan aldığım ekran görüntüleri.
Bu durum genelde SSD bozulmasında oluyor. Sağlık testi yaparak görebilirsiniz. İlk olarak görev yöneticisinde disk kullanımı %100 mü görünüyor?
Görev yöneticisinde %1'lerde dolaşıyor genel olarak.
Bende de aynı durum var. NVIDIA güncellemesini yaptınız mı? Bende yaptıktan sonra hissedilmeye başladı.
Windows güncelleştirmelerini de kontrol edeceğim çünkü gayet hızlı çalışan sistemim biraz hantal gelmeye başladı şu 2-3 gündür.
Evet 3 gün önce güncellemiştim belkide ondan kaynaklıdır.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    63,5 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Alıntısı.PNG2.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG2.PNG
    55,5 KB · Görüntüleme: 43

Evet 3 gün önce güncellemiştim belki de ondan kaynaklıdır.

Bu iki yoruma bakılırsa sürücü kaynaklı bir sorun.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ardından güncellemeden önce kullandığınız sürümü indirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı