i5 10400F sistem oyun açılırken reset atıyor

Slmbnemir

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Olay biraz karmaşık. Ben PC kasayı temizlemek için panellri falan çıkardım. Yıkayıp kuruladım. Taktım falan her şey tamam. Açtım PC'yi ama görüntü gelmedi. Sonra RAM'leri ve ekran kartını nazikçe çıkarıp tekrar yerine taktım. Tekrar açtım görüntü geldi her şey tamam. Ama 1 gün sonra fark ettim ki RAM'lerden 1 tanesi tam oturmamış ama PC çalışıyor. Sistemden baktığımda 16 GB olarak gözüküyordu. Bende dedimki şunu yerine oturtayım. Oturttum. PC'yi açtım. Kasa ışıkları yanıyor, fanlar dönüyor ama görüntü yok. Ne yaptıysam olmadı yapamadım. Sonra dedim bari RAM'lere bakayım. Tek tek denedim. Tam oturmayan RAM ile PC çalışmadı. Yanmış herhalde. Diğeriyle devam edeyim dedim. Her şey okey PC açılıyor her şey yapılıyor ama hangi oyuna girersem gireyim PC donuyor. Error veriyor yani. Dırrrrr gibi bir ses çıkarıp kendini yeniden başlatıyor. Ne yapmam lazım? Bu konudan anlayan birisi varsa lütfen yardım etsin! 7500 TL çöpe gitsin istemiyorum! 5 aylık bir emeğim var ortada.

Sistem:
  • Anakart: ASUS Prime H410M-F 2933 MHz.
  • İşlemci: Intel Core i5 10400F 2.90 GHz.
  • Ekran kartı: MSI GeForce GT1030 2 GB GDDR5 OC Edition.
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000 MHz.
  • SSD: SanDisk SSD Plus 480 GB SATA SSD.
  • Hard disk: Seagate Barracuda 2 TB.

Yeni konular

Geri
Yukarı