i5-10400F sistem toplama

mertckr

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir bilgisiyar almayı düşünüyorum. Fiyatıma uygun olarak alacağım bilgisiyarın özellikleri şöyle:
  • Intel® H410
  • Intel® Core™ i5-10400F (12M Cache, up to 4.30 GHz)
  • 16 GB RAM
  • NVIDIA® GeForce RTX™ 3050
  • SSD 512 GB

İnternetten oyun performanslarına baktım ama ben pek mutlu etmedi.

Daha iyi bir önerisi olan var mı?

Not: Herhangi bir siteden hazır bilgisiyar önermeyin. Sadece neleri değiştirebilirim o konuda yardımcı olursanız sevinirim. Türkiye'de yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 3050 yi unut, RX 6600 al.
Butce ne kadar?

Dolarla yada euro ile soyle

Merhaba, konuyla alakasız olarak işlemcinizin en fazla DDR4 2666MHz desteği var yani bu değerin üstünde bir RAM alırsanız 2666MHz üstü kullanamazsınız.

Oyun performansı yeterli gelmediyse, burda değişecek donanım öncelikle ekran kartı. Onuda bütçe yeterliyse eğer RTX 3060/3060 Ti yapabilirsiniz.
Ben Nvidia tarafına yakın olduğum için bunu öneriyorum, bu sitede genelde AMD önerirler. O taraftada RX 6600/XT falan düşünebilirsiniz.

Genelde diye bir şey yok hocam en ucuz ve performanslısı ne ise o 3060 ucuz olsa onu öneririlerdi merak etmeyin.
Kullanım şeklini ve kaliteyide hesaba katarak düşündüğüm için Nvidia öneriyorum daha çok. Ve ne derseniz deyin, bu sitede anlamsız bir AMD fanboyluğu mevcut her konuda. Beni ilgilendirmez tabii ki dileyen dilediğini alır kullanır.

Kullanım şeklini ve kaliteyide hesaba katarak düşündüğüm için NVIDIA öneriyorum daha çok. Ve ne derseniz deyin, bu sitede anlamsız bir AMD fanboyluğu mevcut her konuda. Beni ilgilendirmez tabii ki dileyen dilediğini alır kullanır.

Allah aşkına yapmayın hocam şu fiyat farkına bakın anlamsız değil 6600 tam bir fp ürünü olduğu için çok öneriliyor ve sizde fazla önerildiği için fanboyluk zannediyorsunuz.

Screenshot_20220809_224451.jpg

Screenshot_20220809_224523.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı