i5 10400F sistem vs i5-10300HQ laptop

Dostum bunun vergisi ne kadar çıkar? Bana yardımcı olur musun?
Hocam tabii ki olurum ama şu sıralar cidden yoğunum, şimdi ders çalışmaya dönecektim tam. Aşağıya bıraktığım konuda açıklama mevcut, sanırım konu sahibi hocam şu an aktif değil. Ekstra bilgi isterseniz de @Dark Lord of the Sith hocam vakti varsa ve müsaitse yardımcı olur diye düşünüyorum.

Dostum bunun vergisi ne kadar çıkar? Bana yardımcı olur musun?
Her şey dahil 12,085TL veya 1021 Sterlin.
1619646545359.png

1619646553008.png

Merhaba arkadaşlar ben bir bilgisayar almayı düşünüyorum ve bilgisayar konularına hakimim. Sadece kararsız kaldığım için geldim.
Gaming laptop mı alim yoksa Gaming PC mi?

Laptop özellikleri:
Intel Core i5-10300HQ 2.5GHz 8 GB RAM 480GB SSD GTX1650 Ti 4 GB ekran kartı 15.6" Windows 10 Home işletim sistemli.
PC özellikleri:
Intel Core i5 10400F 2.9GHz işlemci 8 GB RAM 256 GB SSD GTX1650 4 GB ekran kartı Linux işletim sistemi.
Ama PC de Linux olduğu için almak istemiyorum Windows'a geçmek çok zor olduğu için.

Laptop fiyatı 11k PC fiyatı 6.4K

Hazırda bir monitörüm var 24 inç 60Hz laptop ekranı da 60 Hz.

Kasa tabii ki ama o laptop Vatan'ya da Teknosa'da gibi duruyor kazık fiyatta o ürün aynı donanımda ürün 7999TL.
ACER i7-10750H/16 GB/512 SSD/144 Hz/GTX 1660Ti/6 GB/ NH.Q7PEY.002 Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu veya HP Pavilion Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS, AMD Ryzen 7-4800H, 16 GB RAM, 1 TB HDD + 256 GB SSD, GeForce GTX 1660Ti Max-Q, Freedos, 24D44EA: Amazon.com.tr bu ürün iyidir HP Max-Q ancak çok performans kaybı yaşatmaz 1660 Ti 1650 gibi değil.

Merhaba arkadaşlar ben bir bilgisayar almayı düşünüyorum ve bilgisayar konularına hakimim. Sadece kararsız kaldığım için geldim.
Gaming laptop mı alim yoksa Gaming PC mi?

Laptop özellikleri:
Intel Core i5-10300HQ 2.5GHz 8 GB RAM 480GB SSD GTX1650 Ti 4 GB ekran kartı 15.6" Windows 10 Home işletim sistemli.
PC özellikleri:
Intel Core i5 10400F 2.9GHz işlemci 8 GB RAM 256 GB SSD GTX1650 4 GB ekran kartı Linux işletim sistemi.
Ama PC de Linux olduğu için almak istemiyorum Windows'a geçmek çok zor olduğu için.

Laptop fiyatı 11k PC fiyatı 6.4K

Hazırda bir monitörüm var 24 inç 60Hz laptop ekranı da 60 Hz.
Dostum bende evkurdaki o masa üstü bilgisayarı almaya gideceğim. Eğer sen de onu aldıysan bilgi verir misin performansı nasıl ?
10400f işlemci gtx 1650 ile güzel iş çıkarıyor gibi videolardan anladığım kadarıyla. Fakat içinde gelen 8 gb ram düşük bir ram felan diyorlar ondan kararsız kaldım.

Dostum bende evkurdaki o masaüstü bilgisayarı almaya gideceğim. Eğer sen de onu aldıysan bilgi verir misin performansı nasıl?
10400F işlemci GTX 1650 ile güzel iş çıkarıyor gibi videolardan anladığım kadarıyla. Fakat içinde gelen 8 GB RAM düşük bir RAM falan diyorlar ondan kararsız kaldım.

Hazır sistem değilse markaların ( Acer, HP, Lenovo gibi ) sistemleriyse genelde kasanın içi sıkış tıkış oluyor ekran kartı tek fanlı oluyor anakartın markası belli olmuyor hazır sistem daha mantıklı.

Hazır sistem değilse markaların ( Acer, HP, Lenovo gibi ) sistemleriyse genelde kasanın içi sıkış tıkış oluyor ekran kartı tek fanlı oluyor anakartın markası belli olmuyor hazır sistem daha mantıklı.
Acer Nitro Intel Core i5 10400F 2.9Ghz İşlemci 8Gb Ram 256Gb Ssd GTX1650 4Gb Ekran Kartı Linux İşletim Sistemli Gaming Bilgisayar Siyah
Dostum bunu aldım. Buna birde 8 gb lık ram ekleyeceğim. 10400f ve gtx 1650 videolarına baktım beraber fena değiller gibi. Fikrini alabilir miyim ? Kredi kartım yok elden taksit olarak aynı fiyata daha iyi bir sistem var mıdır ? Var ise bunu iptal edeceğim.

Acer Nitro Intel Core i5 10400F 2.9Ghz İşlemci 8Gb Ram 256Gb Ssd GTX1650 4Gb Ekran Kartı Linux İşletim Sistemli Gaming Bilgisayar Siyah
Dostum bunu aldım. Buna bir de 8 GB'lık RAM ekleyeceğim. 10400F ve GTX 1650 videolarına baktım beraber fena değiller gibi. Fikrini alabilir miyim? Kredi kartım yok elden taksit olarak aynı fiyata daha iyi bir sistem var mıdır? Var ise bunu iptal edeceğim.

Elden taksit olarak yok sanırım eğer kartın olsaydı daha güzel sistemler bulunabilirdi. Yine de Acer kasaları Lenovo ve HP'den güzel yapıyor normalde HP daha çok severim ama hazır marka kasalarda Acer daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dediğim gibitek fan ekran kartı anakart belli değil.

Elden taksit olarak yok sanırım eğer kartın olsaydı daha güzel sistemler bulunabilirdi. Yine de Acer kasaları Lenovo ve HP'den güzel yapıyor normalde HP daha çok severim ama hazır marka kasalarda Acer daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dediğim gibitek fan ekran kartı anakart belli değil.
Anakartın markasını bende sordum bilgimiz yok dediler. Geçenlerde bi arkadaşım gidip sordu, sanırım başka çalışan birisine sormuş modeli söylemiş. Modelin adını unuttum ama 1000 TL küsür civarında bi anakartmış dostum. Kötü değildir sanırım, en azından öyle umuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı