Çözüldü i5-10400F sistemde Ses giriş ve çıkış aygıtları görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dogukante

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, saat 1 gibi bilgisayarımda oyun ve Spotify açık bırakarak başından ayrıldım ve tekrardan 4 gibi döndüğümde bilgisayar donuk bir haldeydi bundan ötürü restart attım. Sonrasında bilgisayar tuhaf bir şekilde jak girişlerini algılamamaya başladı ve SS'lerde görüldüğü gibi hatalar meydana gelmeye başladı. Yaklaşık 8 saattir tabiri caizse yapmadığım şey kalmadı. Format attım, bilgisayarımı sıfırladım, BIOS'tan HD Audio'nun açık olup olmadığını kontrol ettim, ses sürücülerini kaldırdım ve tekrar yükledim, anakart sağlayıcımın sitesinden sürücü kontrollerini yaptım fakat sonuç yine hüsran. Son olarak ses kartının yanmış olabileceğini düşündüm fakat emin olamadım. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

SS'lerdeki hata kodları:
Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)
Kod: 0x803FB005

Sistemim:
MSI B460M PRO VDH Anakart
EVGA RTX 2060 6G Ekran kartı
Intel 10400F 2.9GHz İşlemci
2x8 G.Skill RAM
Windows 10 Pro

Dosya Ekleri

• hata1.png
    hata1.png
    45,7 KB · Görüntüleme: 58
  • hata2.png
    hata2.png
    29,7 KB · Görüntüleme: 63
  • hata3.png
    hata3.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 52
  • hata4.png
    hata4.png
    41,4 KB · Görüntüleme: 52
  • hata5.png
    hata5.png
    48,6 KB · Görüntüleme: 47
Çözüm
Senin için biraz araştırma yapacağım Microsoft'un sitesinde şu yazıyı buldum bir bak istersen.

tam hata iletisi

"aygıt başlatılamıyor. Bu aygıtın aygıt sürücülerini yükseltmeyi deneyin. (Kod 10)"

nedeni

Aygıtın donanım anahtarı genellikle bir "failreasonstring" değeri içerir ve değer dizesi, donanım üreticisi tarafından tanımlanan bir hata iletisi görüntüler. Donanım anahtarı "failreasonstring" değeri içermiyorsa, yukarıdaki hata iletisi görüntülenir.

önerilen çözümler

sürücüyü güncelleştirin

Aygıtın özellikler iletişim kutusunda, sürücü sekmesini tıklatın ve ardından donanım güncelleştirme sihirbazı'nı başlatmak için sürücüyü güncelleştir'i tıklatın. Sürücüyü güncelleştirmek için yönergeleri izleyin.

not sürücünün yolunu sağlamanız istenebilir. Sürücü istenirse ve sürücünüz yoksa, donanım satıcısının web sitesinden en son sürücüyü indirmeyi deneyebilirsiniz.

Dostum çok teşekkür ederim fakat sorunum şu an itibarıyla çözüme kavuştu. Çözüm yöntemim ise statik elektriği atmak oldu ve kendiliğinden düzeldi garip bir şekilde, çok teşekkür ediyorum tekrardan.
Senin için biraz araştırma yapacağım Microsoft'un sitesinde şu yazıyı buldum bir bak istersen.

tam hata iletisi

"aygıt başlatılamıyor. Bu aygıtın aygıt sürücülerini yükseltmeyi deneyin. (Kod 10)"

nedeni

Aygıtın donanım anahtarı genellikle bir "failreasonstring" değeri içerir ve değer dizesi, donanım üreticisi tarafından tanımlanan bir hata iletisi görüntüler. Donanım anahtarı "failreasonstring" değeri içermiyorsa, yukarıdaki hata iletisi görüntülenir.

önerilen çözümler

sürücüyü güncelleştirin

Aygıtın özellikler iletişim kutusunda, sürücü sekmesini tıklatın ve ardından donanım güncelleştirme sihirbazı'nı başlatmak için sürücüyü güncelleştir'i tıklatın. Sürücüyü güncelleştirmek için yönergeleri izleyin.

not sürücünün yolunu sağlamanız istenebilir. Sürücü istenirse ve sürücünüz yoksa, donanım satıcısının web sitesinden en son sürücüyü indirmeyi deneyebilirsiniz.

tam hata iletisi

nedeni

önerilen çözümler

sürücüyü güncelleştirin

Dostum çok teşekkür ederim fakat sorunum şu an itibarıyla çözüme kavuştu. Çözüm yöntemim ise statik elektriği atmak oldu ve kendiliğinden düzeldi garip bir şekilde, çok teşekkür ediyorum tekrardan.

Çözüm

Ne demek bende biraz araştırma yaptım doğru düzgün bir sonuca varamadım, ama anladığım kadarıyla statik elektrik çalışmasını engelliyormuş, sevindim adına

Yeni konular

Geri
Yukarı