i5 10400F sisteme bileşen önerisi

Bütçe
6000-6500

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, iyi günler diliyorum herkese.
Ben bir sistem topladım, daha önceden de birçok kez konu açmıştım. Parçalarımı haziran-Temmuz arası Vatan Bilgisayar'dan mecburi şekilde toplamam gerektiğini belirteyim. Anakart ve bazı donanımlar hakkında kararsız kaldım ve tercih ettiğim parçaların performanslarını veya uzun süre(5-6yıl hiç değişiklik yapmadan) kullanacağım için ilerleyen yıllarda herhangi bir sorun çıkartacağından kararsız olduğum için konu açmaya karar verdim.

Topladığım sistem şu şekilde:
i5 10400F.
Anakartta Bazooka veya Tomahawk önerdiler bütçen yeter ise.
MSI 1650 Super Gaming X veya MSI 1660 Gaming X
X2 Crucial 8 GB(1x8GB) Ballistix DDR4 3000MHz CL15 siyah PC RAM - RGB olarak tercih eder isem Crucial 8 GB(1x8GB) Ballistix RGB kırmızı DDR4 3000MHz CL15 PC RAM.
SSD olarak da 500GB SSD düşünüyorum ancak tam bir marka/model yok aklımda. Öneriniz lazım. Samsung EVO 860 düşünüyordum ancak stok yok, onun yerine de Kingston HyperX Fury 480GB 3D SATA 3.0 olur mu?

Monitör hakkında da maalesef bir fikrim yok.
Kasa hakkında da bir bilgim yok, bunun için Vatan yetkililerinden öneri alacaktım ancak elde kalanlara göre veya satmak istediklerine göre öneri yaptıklarını duyunca size danışmak istedim.
Umarım yardım edebilirsiniz, sorunumu doğru bir şekilde anlatabilmişimdir. Bütçemin içine monitörün de dahil olduğunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
860 EVO yerine 870 EVO alabilirsiniz, bunun dışında RAM'leri kit olarak almanızı öneririm.

Anakart olarak MSI B460M PRO ya da PRO V-D-H tercih edilebilir, eğer bütçe yetiyor ise Z490 ya da H470 tercih edilebilir.

Kasa ve güç kaynağı olarak şunlar düşünülebilir:

Haziran-Temmuz'a kadar 11. nesil işlemciler çıkmış olur, planlama yapmayın bence şimdiden.

Haklısınız, yaza kadar 11. nesil çıksa bile benim bütçeme göre neler yapılabilir bilinmez. Büyük ihtimal 10400F'den şaşmam gibi duruyor. Tekrardan konu açarım.
860 EVO yerine 870 EVO alabilirsiniz, bunun dışında RAM'leri kit olarak almanızı öneririm.

Anakart olarak MSI B460M PRO'ya da Pro v-D-h tercih edilebilir, eğer bütçe yetiyor ise Z490 ya da H470 tercih edilebilir.

Kasa ve güç kaynağı olarak şunlar düşünülebilir:

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı