i5-10400F stok fan sesi

• Konuyu başlatan Funny
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 39
  • Görüntüleme 4B

Funny

Kilopat
10100F'den 10400F'e bu hafta geçtim. Montaj vs. sorunsuz yaptım fakat ani RPM yükselmesinden dolayı sistemden aragaz sesi gibi ses geliyor anlık. Core boost'dan dolayı mı ani RPM yükseldiğinden mi geliyor bu ses, stok fandan dolayı mı, voltaj ve anakart ile ilgili bir durum mu bilmiyorum ama acayip rahatsız ediyor. Aşağıya ses dosyasını bırakıyorum. Ani bir uğultu sesi geliyor, sonra tekrar normal RPM'e dönüyor. Bilgisayarda herhangi bir şey yaptığımda ani olarak sürekli oluyor bu. Döngü kısacası. Bigisayar herhangi bir yükte değil. 10100F kullanıyorken böyle bir şey yoktu sebebi ne olabilir? Stok fanla ilgili olduğundan bahsettim fakat olay stok fandan mı ibaret veya başka bir sorun mu? ASUS Prime B460M-K anakartını kullanıyorum. 10400F kullananlarda yorum yaparsa sevinirim, böyle bir sorunları var mı yok mu?

Videoyu sessiz bir ortamda yüksek sesle dinleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    140,7 KB · Görüntüleme: 129
  • 2.jpg
    2.jpg
    226,9 KB · Görüntüleme: 166
Evet hocam o ince sesi alıyorum ama bence fanın adiliğinden oluyor. O yüzden artık takılmıyorum zaten değiştirmeyi düşünüyorum.

İyi araştırma yapmışsınız, bende yuvarlak olandan var.
Evet. Kafayı kırdım biraz. 10100F'de ses çıkmıyordu çünkü bu soğutucular neden farklı onuda çözemedim. Bu durum o zaman stok soğutucu ile alakalı. Bide incehesap'a mail atmıştım. Baya da yazıştık adamlar işlemciyi gönderin diyor.😀 Göndersem ben bilgisayarsız kalacağım. Yeni bir tane stok fan göndermelerini rica ettim. Anlattım da bakın sorun stok fanda. Dedim bu fanın size maliyeti ne olabilir, kaç yıllık stok soğutucu. Bunu gönderemiyor musunuz gerçekten vs. dedim ama işte şirket politikası falan. Bu hafta kendim götürüp aynı gün içerisinde hallettirmeye çalışacağım. Umarım stok fandır. Direk iade mi etsem, yenisini falan mı istesem bilmiyorum. Kurcalancak falan bide.

Evet. Kafayı kırdım biraz. 10100F'de ses çıkmıyordu çünkü bu soğutucular neden farklı onuda çözemedim. Bu durum o zaman stok soğutucu ile alakalı. Bide incehesap'a mail atmıştım. Baya da yazıştık adamlar işlemciyi gönderin diyor.😀 Göndersem ben bilgisayarsız kalacağım. Yeni bir tane stok fan göndermelerini rica ettim. Anlattım da bakın sorun stok fanda. Dedim bu fanın size maliyeti ne olabilir, kaç yıllık stok soğutucu. Bunu gönderemiyor musunuz gerçekten vs. dedim ama işte şirket politikası falan. Bu hafta kendim götürüp aynı gün içerisinde hallettirmeye çalışacağım. Umarım stok fandır. Direk iade mi etsem, yenisini falan mı istesem bilmiyorum. Kurcalancak falan bide.
bendede var aynı işlemci ama hiç fan sesinin değiştiğini duymadım

Geri
Yukarı