i5 10400F ve RTX 3060 sisteme kasa + anakart önerisi

Bütçe
5200

Im_Conqueror

Hectopat
Arkadaşlar merhaba kasa ve anakartım kırıldı bilgisayarcıya götürdüm diğer parçalara bir şey oldu mu diye fakat anakart olmadan test yapamayız dediler. Sonrasında kendileri bize sormadan sipariş etmişler. Ben de bunu duyunca hemen iptal ettim ve kendim alacağım eski kullandığım kasa Sharkoon tg-6 modeliydi anakartım ise MSI Z490-A Pro anakartımdan ve kasamdan gayet memnundum. Fakat siz eğer bu fiyatlara daha iyi bir şey var diyorsanız onu da alabilirim. Bunun için bu konuyu açtım.
Hazır konuyu açmışken soğutucunun da kırılma ihtimaline karşı onun için de bir öneri istiyorum eski kullandığım soğutmanın soğutmasından memnundum fakat kasa içinde çok kötü duruyordu. Model Xigmatek Windpower Pro.

Çok bir farkı yok hocam en göze batar özelliği ses yongasındaki fark fakat daha bilgili arkadaşlar görürse konuya daha yardımcı olabilirler.
Tamam hocam teşekkürler.

Kendimde biraz araştırdım anakart olarak muhtemelen Z-590 Plus alacağım kasa olarak da MSI 100R'ı bulabildim fakat kasa ve soğutucu konusunda bilgim olmadığı için emin olamıyorum.

@kqqk13

Son düzenleme:
Soğutucu olarak Arctic Freezer 34 e-sports Duo öneririm.

Kasayı ilk topladığımda kqqk hocamda o modeli önermişti o modele de bakacağım.

Hocam bir şey soracağım Z-590'ın MSI modelini mi alayım ASUS mu bana ASUS dahaiyi gibi geldi ama sormak istedim.

Son düzenleme:
Kasayı ilk topladığımda kqqk hocamda o modeli önermişti o modele de bakacağım.

Hocam bir şey soracağım Z-590'ın MSI modelini mi alayım ASUS mu bana ASUS dahaiyi gibi geldi ama sormak istedim.

ASUS olan daha iyi ancak aradaki fiyat farkına değer mi bilmem. Ben açıkçası TUF olanı alırdım. :p

Anakart için Z590 TUF gayet iyi bir model fiyatı da iyi. Kasa olarak MSI 100R'ın fiyatı çok artmış yerine şu anda indirimde olan Lian Li Lancool tercih edilebilir. Şu anda İncehesap üzerinde indirimde ve 1500 TL. Soğutucu olarakta yine fiyatından dolayı Artic yerine aynı performansta hatta fan eklerseniz Artic'ten iyi performansı olan SE-224 XT'yi öneririm. Eğer soğutmam daha iyi olsun ileride işlemciyi değiştiririm diyorsanız SE 234 bakabilirsiniz.

Anakart için Z590 TUF gayet iyi bir model fiyatı da iyi. Kasa olarak MSI 100R'ın fiyatı çok artmış yerine şu anda indirimde olan Lian Li lancool tercih edilebilir. Şu anda İncehesap üzerinde indirimde ve 1500 TL. Soğutucu olarak da yine fiyatından dolayı Artics yerine aynı performansta hatta fan eklerseniz Artics'ten iyi performansı olan SE-224 XT'yi öneririm. Eğer soğutmam daha iyi olsun ileride işlemciyi değiştiririm diyorsanız SE 234 bakabilirsiniz.

Hocam ileride işlemcimi değiştireceğim bunun için iyi bir soğutucu istiyorum attığınız ürün tek fanlı sanırım, (SE-234) yeterli olur mu?
Bir de attığınız kasa eski kasamdan iyi mi kasa için bütçeyi 1900'e kadar çıkartabilirim.

@kino

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı