i5-10400F vs AMD Ryzen 5 3600

haykooos

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar bir konu hakkında sizlere danışmam gerekiyor. Bilgisayarlar hakkında çok teknik bilgiye sahip değilim. Alabileceğim bilgisayarlar için 2 seçeneğim var.
1- AMD Ryzen 5 3600+asus Prime B450M-K II AMD AM4 4400MHz (oc) DDR4 VGA DVI-D HDMI M.2 mATX anakart.
2- Intel Core i5-10400F+asus Prime B460M-K 2933MHz DDR4 soket 1200 M.2 VGA DVI mATX anakart.

Diğer tüm bileşenler 2 sistemde de aynı o sebeple yazmıyorum. Ryzen 5'li sistem 150 lira pahalı. Benim bu bilgisayarda önceliğim oyun oynamak. Sizce hangisi benim için daha iyi bir performans sunar?

Oyun için 10400F daha iyi. Zaten bununla ilgili birçok konu da mevcut burada. Ayrıca benchmark videolarını da izlerseniz zaten görürsünüz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar merhabalar bir konu hakkında sizlere danışmam gerekiyor. Bilgisayarlar hakkında çok teknik bilgiye sahip değilim. Alabileceğim bilgisayarlar için 2 seçeneğim var.
1- AMD Ryzen 5 3600+asus Prime B450M-K II AMD AM4 4400MHz (oc) DDR4 VGA DVI-D HDMI M.2 mATX anakart.
2- Intel Core i5-10400F+asus Prime B460M-K 2933MHz DDR4 soket 1200 M.2 VGA DVI mATX anakart.

Diğer tüm bileşenler 2 sistemde de aynı o sebeple yazmıyorum. Ryzen 5'li sistem 150 lira pahalı. Benim bu bilgisayarda önceliğim oyun oynamak. Sizce hangisi benim için daha iyi bir performans sunar?

H510'ları bekleyin veya mümkünse 11. nesli daha iyi olur.

Oyun için 10400F daha iyi. Zaten bununla ilgili birçok konu da mevcut burada. Ayrıca benchmark videolarını da izlerseniz zaten görürsünüz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam biraz incelemelere baktım ve kafama takılan bir diğer şey ise anakart oldu. Intel alacağımı varsayarsak H ve B serisi anakartların ikisinde de bu işlemci modelinden dolayı RAM desteği 2666 MHz oluyormuş. Bu sebeple F/P açısından H410 tavsiye edilmiş. Ben bu sistemde maalesef özelleştirme yapamıyorum. Sizce B460M anakart modelinde kalınır mı yoksa başka bir sistem arayışına mı girmeliyim?

Sizce B460M anakart modelinde kalınır mı yoksa başka bir sistem arayışına mı girmeliyim?

Sisteminiz ne kadar tutuyor, diğer bileşenler ne bilmiyorum ama aradaki belki 100 liralık fark için H410 almak saçma olur. İlla ki kalite farkı vardır. Ayrıca M2 desteği de olmuyor galiba H410'larda. (modelden modele değişiyor olabilir, genel olarak görmedim)

Yeni konular

Geri
Yukarı