i5-10600 için termal macun önerisi

Doğrudur ama, ona da açıklık getireyim, senin işlemcin ve benim işlemcim diğer kullandığım i5-6600K 4.6 GHz de sıcaklık konusun da yarışabilir miyiz? Yarışamayız, her türlü i5-6600K ikisini de sollar geçer sıcaklık manasın da overclock da. O işlemci de yıllarca piyasanın en ucuz macununu kullandım en son kryonaut aldım kullandım. Sonuç olarak alt seviye de pek bir şey görünmedi ama, sıcaklık kryonaut da 83, dereceler de sabit kaldı, diğer dandik macun ile 87 dereceler de gezdi anlatmak istediğim de bu zaten. Bu fark için neden 1 gramlık macuna, 4 gramlık macun varken aynı paraya O, 4 gramlık macunu neden almayayım? Zaten daha önce benim kullandığım macun daha ucuz macundu onu al demiyorum artık, onunla bile sıkıntı yoktu ama, kimseye demeyeceğim de sonra benimle alay ediliyor. Gerçekleri görsellerle ispat edip gösterince susmak zorun da kalıyorlar. Uzatmak istemiyorum ama durum bu, soğutmayı tamamlamak istiyorsan önce soğutucun ve yaptığın teknik dokunmalar önemli. Ben sıvı soğutma kullanıyorum gerek var mı tabii ki yok ama, alışkanlık ben de bu. Kendim tasarlıyorum yapıyorum ve yapabiliyorsam da neden kullanmayayım? Benim en çok avantajım bu. Soğutma çok önemli sonrasın da orta kalite bir macun iş görür. YouTube videolarına bakarak konuşmuyorum bunu söyleyeyim ora da bile en fazla 4 veya 5 derece bir fark var.

Bir şey sormak istiyorum yaptığın teknik dokunmalar derken bence soğutma olarak T6 Ultra yetiyor bu 2 macunun da birinin yeterli olacağını başka araştırma yapmaya gerek olmadığını söylemiştiniz yani soğutucu ve macun soğutmayı tamamlamaz mı?

Bir şey sormak istiyorum yaptığın teknik dokunmalar derken bence soğutma olarak T6 Ultra yetiyor bu 2 macunun da birinin yeterli olacağını başka araştırma yapmaya gerek olmadığını söylemiştiniz yani soğutucu ve macun soğutmayı tamamlamaz mı?

Teknik dokunmalardan bir tanesi macunu kesinlikle fazla sürmeyin bu doğrudan sizinle alakalı, ölçü kaçarsa ısı farkı biraz farklı olabiliyor. Macunu çok az ince bir şekilde sürün bu gerçekten önemli. Elinizle bile taşırmadan sürebilirsiniz, parmağınız nemli, kirli olmadığı müddetçe hiç bir sıkıntı olmaz. Tabii ki soğutucunuz yeter o işlemciye.

Geri
Yukarı