i5-10600 için termal macun önerisi

Senin 95 TL'ye aldığın macunun içine 2TL etmiycek macun koyuyorlar.

Yani Hepsiburada'nın böyle bir şey yapcağını sanmıyorum ama Teknobiyotik'den alırım öyle diyorsanız.
Alabileceğiniz en iyi macun Cooler Master MasterGel maker nano partiküllü termal macun. 120 TL fiyatı olması lazım. Ancak Arctic MX 4 alacaksanız Teknobiyotik'ten alın. Sahtesi bol piyasada.

Bunada bakayım sizce MX4 ürününden daha mı iyidir?

Kryonaut Thermal Grizzly, 2 adet masaüstü PC m var ve K ibareli olan da bu markayı kullanıyorum. Bu markanın üzeri yoktur ama, 1 gramı zaten 90 TL gibi bir fiyatı var. O yüzden çok kaliteli bir macun alman gerekmiyor. O önerdiğin ve Cooler Master elmas partiküllü termal macunu da kaliteli bu ikisinden birisini alırsan başka bir macun düşünmene gerek yok. İşlemcin düz Overclock yapılmayan bir işlemci, aslın da bu marka macunlara bile ihtiyacın yok daha düşük bir termal macun bile senin işini fazlası ile görecektir. Kaliteli bir macun kullanmak soğutmayı tam anlamıyla tamamlamak mıdır? Snowman T6 Ultra macunu kötü olabilir ama, işlemci sıcaklığın nedir onu da paylaşırsan daha verimli olur?

Kryonaut Thermal Grizzly, 2 adet masaüstü PC m var ve k ibareli olan da bu markayı kullanıyorum. Bu markanın üzeri yoktur ama, 1 gramı zaten 90 TL gibi bir fiyatı var. O yüzden çok kaliteli bir macun alman gerekmiyor. O önerdiğin ve Cooler Master elmas partiküllü termal macunu da kaliteli bu ikisinden birisini alırsan başka bir macun düşünmene gerek yok. İşlemcin düz overclock yapılmayan bir işlemci, aslın da bu marka macunlara bile ihtiyacın yok daha düşük bir termal macun bile senin işini fazlası ile görecektir. Kaliteli bir macun kullanmak soğutmayı tam anlamıyla tamamlamak mıdır? Snowman T6 Ultra macunu kötü olabilir ama, işlemci sıcaklığın nedir onu da paylaşırsan daha verimli olur?

İlk başlarda Valorant da 60 70 dereceydi şu an bakmam lazim fakat bir testte 95 kadar cikmisti derece ve Snowman macun yarin bir gün ömrü bitecek kısa ömrü var sonuşta kalitesiz macun o yüzden almak istiyorum. Bence kaliteli macun kullanmak soğutmayı tam anlamıyla tamamlamaktır.

Overclock yapmayacaksanız, ki yapamayacaksınız. Ondan dolayı sizin için çok para bağlamamanız açısından söylüyorum. Evet çok kaliteli macun var benim PC de fakat diğer PC de çok dandik promosyon olarak aldığım ürünün yanın da göndermişler, onu kullanıyorum, para ile bile almadım. Yıllardır da kaliteli macun kullanmış değilim iddia uğruna kryonaut aldım i5-6600K da çok fazla bir esprisini gördüm desem yalan olur, ufak bir etkisi oldu tabii. Önce soğutucu önemli, atacağım fotoğraf da göreceksiniz anlatmak istediğimi. Bu resimde ki işlemci sıcaklığı ve su sıcaklık değerleri var ve Prime 95 de 4.0 GHz de 65 dereceye bile gelmiyor 63 de sabit kalıyor. Su ısısı da 27 derece ise maksimum 3 derece daha çıkıyor ve o da sabit kalıyor. Demek ki sadece iş macun da bitmiyor. Çok kalite macun tamam benim işlemciyi 70 de sabit tutacak diye bir şey yok. Macunu her herhangi bir macun ile yanilesen bile 95 derece olmayacağına eminim tabii başka bir sorun yoksa ve macunu tam kıvamın da sürersen. Isı değerin evet yüksek. Yani alabilirsin o iki macundan birisini başka arayışa gerek yok sıkıntı olmaz en az 4, 5 defa da kullanma şansın fazlası ile de var. Kryanaut alma kim der alma ama, kesinlikle alma çok kaliteli olmasına rağmen önermiyorum çünkü, senin benim işlemcimize kesinlikle fazla.

Dosya Ekleri

• 20211017_232134_HDR.jpg
    20211017_232134_HDR.jpg
    135,8 KB · Görüntüleme: 16
  • 20211017_232009_HDR.jpg
    20211017_232009_HDR.jpg
    159,7 KB · Görüntüleme: 14
Overclock yapmayacaksanız, ki yapamayacaksınız. Ondan dolayı sizin için çok para bağlamamanız açısından söylüyorum. Evet çok kaliteli macun var benim PC de fakat diğer PC de çok dandik promosyon olarak aldığım ürünün yanın da göndermişler, onu kullanıyorum, para ile bile almadım. Yıllardır da kaliteli macun kullanmış değilim iddia uğruna kryonaut aldım i5-6600K da çok fazla bir esprisini gördüm desem yalan olur, ufak bir etkisi oldu tabii. Önce soğutucu önemli, atacağım fotoğraf da göreceksiniz anlatmak istediğimi. Bu resimde ki işlemci sıcaklığı ve su sıcaklık değerleri var ve Prime 95 de 4.0 GHz de 65 dereceye bile gelmiyor 63 de sabit kalıyor. Su ısısı da 27 derece ise maksimum 3 derece daha çıkıyor ve o da sabit kalıyor. Demek ki sadece iş macun da bitmiyor. Çok kalite macun tamam benim işlemciyi 70 de sabit tutacak diye bir şey yok. Macunu her herhangi bir macun ile yanilesen bile 95 derece olmayacağına eminim tabii başka bir sorun yoksa ve macunu tam kıvamın da sürersen. Isı değerin evet yüksek. Yani alabilirsin o iki macundan birisini başka arayışa gerek yok sıkıntı olmaz en az 4, 5 defa da kullanma şansın fazlası ile de var. Kryanaut alma kim der alma ama, kesinlikle alma çok kaliteli olmasına rağmen önermiyorum çünkü, senin benim işlemcimize kesinlikle fazla.

Ama aramızda işlemci farkı da var bir de tabii ki de iş macun da bitmiyor haklısın.

Ama aramızda işlemci farkı da var bir de tabii ki de iş macun da bitmiyor haklısın.

Doğrudur ama, ona da açıklık getireyim, senin işlemcin ve benim işlemcim diğer kullandığım i5-6600K 4.6 GHz de sıcaklık konusun da yarışabilir miyiz? Yarışamayız, her türlü i5-6600K ikisini de sollar geçer sıcaklık manasın da overclock da. O işlemci de yıllarca piyasanın en ucuz macununu kullandım en son kryonaut aldım kullandım. Sonuç olarak alt seviye de pek bir şey görünmedi ama, sıcaklık kryonaut da 83, dereceler de sabit kaldı, diğer dandik macun ile 87 dereceler de gezdi anlatmak istediğim de bu zaten. Bu fark için neden 1 gramlık macuna, 4 gramlık macun varken aynı paraya o, 4 gramlık macunu neden almayayım? Zaten daha önce benim kullandığım macun daha ucuz macundu onu al demiyorum artık, onunla bile sıkıntı yoktu ama, kimseye demeyeceğim de sonra benimle alay ediliyor. Gerçekleri görsellerle ispat edip gösterince susmak zorun da kalıyorlar. Uzatmak istemiyorum ama durum bu, soğutmayı tamamlamak istiyorsan önce soğutucun ve yaptığın teknik dokunmalar önemli. Ben sıvı soğutma kullanıyorum gerek var mı tabii ki yok ama, alışkanlık ben de bu. Kendim tasarlıyorum yapıyorum ve yapabiliyorsam da neden kullanmayayım? Benim en çok avantajım bu. Soğutma çok önemli sonrasın da orta kalite bir macun iş görür. Youtube videolarına bakarak konuşmuyorum bunu söyleyeyim ora da bile en fazla 4 veya 5 derece bir fark var.

Geri
Yukarı