i5-10600 Sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Pogostick

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Programı Öğrencisi
Anakart: MSI B460 Torpedo
İşlemci: Intel i5-10600
RAM: 2x8 GB 2666 MHz CL16
Ekran kartı: MSI Ventus RTX2070 GP Edition
SSD: SanDisk 1TB NVMe, Samsung 500GB SATA
minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
471.11 sürücüsüne güncellediniz değil mi?

OCCT testi hata verdiyse ekran kartınızın donanımsal sorunları olabilir.

Sorun ekran kartı gibi gözüküyor.
Evet güncelledim ve bu mavi ekranı aldım, bugün vatan bilgisayara ekran kartını teslim ettim tamir edilmesi için. I5-10600'ün dahili grafik işlemcisini kullanacağım bir süre.
Evet güncelledim ve bu mavi ekranı aldım, bugün vatan bilgisayara ekran kartını teslim ettim tamir edilmesi için. I5-10600'ün dahili grafik işlemcisini kullanacağım bir süre.
Yine de içim rahat etmiyor, başka sistemde deneyemedim ellerinde yoktu. Anakartın pci express girişinde falan sıkıntı olabilir mi acaba?

Son düzenleme:
Sıkıntı anakartta olsaydı minidump dosyası farklı gösterirdi. Ama minidump dosyaları hep ekran kartını işaret ediyor.
Servispoint'i(MSI Yetkili Servisi) aradım, ekran kartında bir sorun bulunmamış. Geri göndermişler Vatan Bilgisayar'a. Orada yine test edeceğim. Anakartta bir sorun olabilir mi acaba? Test sırasında sorun çıkarsa, anakart ve ekran kartını birlikte göndereceğim MSI'a.

Olabilir diyorum artık. Boş vaktimde bu konuda bulunan bütün minidumpları inceleyip tekrar size anlatacağım.
Tamamdır. Şu an kontrol ettim, ekran kartı Vatan Bilgisayar'a ulaşmış. Yarın taktırıp test edeceğim. Ama sorun yine çıkacak gibi, çıkarsa direkt olarak anakart ve ekran kartını beraber göndereceğim.
Tamamdır. Şu an kontrol ettim, ekran kartı Vatan Bilgisayar'a ulaşmış. Yarın taktırıp test edeceğim. Ama sorun yine çıkacak gibi, çıkarsa direkt olarak anakart ve ekran kartını beraber göndereceğim.
Olmadı riske girmeyip bütün parçaları da gönderebilirim. Umarım kısa sürede son bulur bu sorun.

Olmadı riske girmeyip bütün parçaları da gönderebilirim. Umarım kısa sürede son bulur bu sorun.
Sadece termal temizlik ve bios sıfırlama işlemi yapmış MSI servisi ekran kartıma. Sorun çözülmüş, şu an hiçbir sıkıntı yok. Garip bir olay oldu.
Olabilir diyorum artık. Boş vaktimde bu konuda bulunan bütün minidumpları inceleyip tekrar size anlatacağım.
Hocam sıkıntı yine patlak verdi. Servisten geldiğinde bir sorunu yoktu. Kafayı yemek üzereyim.
minidump
Daha dün OCCT 3D testi yaptım 1 saat boyunca. Hiçbir sıkıntı yoktu
WhatsApp Image 2021-07-09 at 04.16.00.jpeg
WhatsApp Image 2021-07-09 at 04.16.00 (1).jpeg

Ek olarak, bilgisayar böyle açılıyor. Ekran kartı tarafıma ulaşmadan önce temiz kurulum yapıp, chipset driver; ekran kartı driver vs elimle kurdum.
@Ted Kaczynski
@KojiroHyuga04 Hocam müsaitseniz minidump dosyasına bakar mısınız?
Bakabilecek biri var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı