i5-10600K vs i5-11400F

Sertidegni

Hectopat
Kısa bir süre önce indirimde iken i5-10600K aldım ancak bir sorundan ötürü anakartı halen alamadım. Bunu satıp i5-11400F alsam mı diye düşündüm ama şu zamanlarda hiç uğraşmak istemiyorum. Bu anakartı ROG STRIX Z490-G GAMING | ROG Strix | Gaming Motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global kısa bir süre sonra alacağım. En az beş sene rahat rahat kasmadan aşağıdaki parçalarla kullanmama olanak sağlar mı? Daha çok compiling, rendering gibi işlem gücü gerektiren programlarla çalışıyorum, bunların yanında da oyun oynuyorum.
  • Güç Kaynağı: Seasonic Focus Plus 750W
  • Bellekler: HyperX Predator 2 X 8 GB 3000 MHz
  • Diskler: Samsung 970 EVO Plus 250 GB ve Seagate Barracuda 1 TB
  • Soğutucu: Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition

Z serisi bir anakartın yanına K serisi işlemci gider, değiştirmeyin. Sizi ne kadar götüreceği ekran kartına bağlı ama onu belirtmemişsiniz.
Şu anki sistemimde Strix 1050 Ti var ama sene sonunda bulabilirsem ROG-STRIX-RTX2060S-8G-EVO-V2-GAMING | ROG Strix | Gaming Ekran Kartları|ROG - Republic of Gamers|ROG Türkiye veya ROG-STRIX-RTX2060S-A8G-EVO-V2-GAMING | ROG Strix | Gaming Ekran Kartları|ROG - Republic of Gamers|ROG Türkiye almayı düşündüğümden onu yazmadım.

Şu anki sistemimde Strix 1050 Ti var ama sene sonunda bulabilirsem ROG-STRIX-RTX2060S-8G-EVO-V2-GAMING | ROG Strix | Gaming Ekran Kartları|ROG - Republic of Gamers|ROG Türkiye almayı düşündüğümden onu yazmadım.
Hocam ekran kartı fiyatları normale dönse güzel bir ekran kartı alırdınız (3060 gibi) sizi rahat götürürdü 5 yıl. Şu an fiyatlar anormal olduğundan bir şey diyemiyoruz ama diğer bileşenler güzel ve kaliteli.

Güncellik önemli ise 11400F fakat ben olsam 10600K alırım, madem Z490 anakartınız var.

Geri
Yukarı