i5 10600KF için 750-850 TL hava soğutucu tavsiyesi

unalsert

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, işlemcim i5-10600KF, anakartım MSI Z490A-PRO. Kasam 12 yıllık Cooler Master RC-690. doğru mu yaptım emin değilim atmaya kıyamadım bu kasayı upgrade yaptım. Yan kapakta 2 adet içeri üfleyen 140mm fan, önde 1, egzoz 1, üsttede 2 adet 120 mm fan mevcut. Toplam 6 fan çalışıyor. İşlemci ve anakartı yeni aldım, henüz kurmadım. Bu kasaya sıvı soğutma almak istemiyorum. Zaten 6 fanla kasa soğutuluyor, kule tipi hava soğutma önerilerinizi beklerim. Yeni nesil kule tipi soğutucular bu eski kasaya olur umarım. Bütçem 750-850 TL civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu F/P bir soğutucudur.
F/P değil. Hem o bütçe varken SCYTHE 120+120mm Fuma 2 Scfm-2000 Hava Soğutmalı Işlemci Fanı 2x Fanlı Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu alınmalı.

Son düzenleme:
Vatandaş kule tipi hava soğutucu aradığını belirtmiş biz sıvı öneriyoruz.
Yukarıda önerilen Arctic marka soğutucuyu önerebilirim. Kendim Hyper 212 Spec. bu ürünü kullanıyorum performansı inanılmaz derecede iyi çok memnunum ancak led özelliği kapanmıyor kontrol edilemiyor ve gece karanlık odada pavyon ışıkları gibi rahatsız edecek derecede ışık saçıyor biraz rahatsız edici. Masanızın üzerinde kullanmayacaksanız ve cam panel değilse kasa Hyper önerebilirim. 400 lira satış fiyatı.

Arkadaşlar anlaşılan sabah sabah bir ben yorgun değilim, @unalsert hava soğutma istediğini belirtiği ve fiyatı bütçesini çok rahat karşılayacağı için Artics Duo e-Sports önerdim.

@chaoo şu an bulamadım fakat Artics Duo ML240L'den daha iyi skorlar aldı. Yani hem fiyatta hem performansta ML240L'yi geçer.

Sıvı soğutma az hava kasada kullanılır diye bir şey yok aksine kasa ne kadar iyi hava alıyorsa sıvı soğutma da o kadar verimli soğutur.

Bu bütçede hava soğutma almak şu devirde çok saçma ama siz bilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı