i5 11300h laptopun oyun performansı düşük

İşletim sistemi
Windows 10

godiswork

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 CL22
SSD veya HDD modeli
512gb ssd
Ekran kartı
1650 GTX
Anakart
82k1
İşlemci
5 11300H
Arkadaşlar merhaba. Oyunlarda sebebini anlamadığım şekilde FPS düşmesi yemeye başladım, bu notebooklar için belli başlı performans ayarı var mı? Önerdiğiniz? İlk günler böyle bir şey yoktu. Sistem 1 aylık. Valorant da falan skill atılınca vs FPS düşüyor tearing dediğimiz olay var bunu bir şekilde V-Sync ile önlüyordum alıştım ama bu FPS düşüşü canımı sıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Oyunlarda sebebini anlamadığım şekilde FPS düşmesi yemeye başladım, bu notebooklar için belli başlı performans ayarı var mı? Önerdiğiniz? İlk günler böyle bir şey yoktu. Sistem 1 aylık. Valorant da falan skill atılınca vs FPS düşüyor tearing dediğimiz olay var bunu bir şekilde V-Sync ile önlüyordum alıştım ama bu FPS düşüşü canımı sıktı.

Virüs taraması yaptınız mı hocam?

Batarya güç tasarrufunda olabilir kontrol ediniz

Batarya en iyi performans modunda sağ alt taraftan pilin üzerine tıklayarak ayarladım. Onun haricinde işlemci sıcaklığına da akşam bakacağım. Cihazın altına bir soğutucu alsam iş görür mü? Ek olarak performans için notebokta yapabileceğim işlemler için bir iki ayar konusu veya videosu atar mısınız?

Hocam, çok saçma gelecek ama aynı sorunu bende yaşıyorum şarja takıp, şarjını ½100 yapınca ve hala şarjda durunca (şarjda dururken oynayın) çözülüyor 60 fps iken 220 fps alıyorum

Batarya en iyi performans modunda sağ alt taraftan pilin üzerine tıklayarak ayarladım. Onun haricinde işlemci sıcaklığına da akşam bakacağım. Cihazın altına bir soğutucu alsam iş görür mü? Ek olarak performans için notebokta yapabileceğim işlemler için bir iki ayar konusu veya videosu atar mısınız?

Sogutucunuz yoksa tabii ki de alınız hocam oyun için laptoplar aşırı ısınma yapıyor ek soğutma olmadan ısınır büyük ihtimalle ıslemci veya ekran kartı yanmamak icin kendini korumaya alıp gücü kısıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı