i5-1135G7 laptopta oyunda FPS düşüyor

Flame04

Decapat
Merhaba, ben geçen günlerde i5-1135G7 işlemcisi ve MX350 ekran kartı olan bir laptop aldım denemek için Far Cry5 indirdim ve oynamaya başladım. 25-30 FPS'lerde oynattı ancak oyunda drop oluyor. İşlemci sıcaklığıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü 60-65 derecelerde geziyor en fazla 70 gördüm oyuna girmeden önce GHz değerleri 3.50-.3.90 arası gidip gelirken oyuna girince 2.00 gibi sayılara düşüyor belki Intel dahili ekran kartından (iris Xe) dolayıdır diye onu devre dışı bırakıp oyuna girince 6 FPS aldım acaba oyun MX350 ekran kartımı kullanmıyor mu? Diye şüphe ettim yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce merhaba ben sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyorum bu ekran kartı laptoplara ekran kartı var diyelim demek için gibi takılan ekran kartı yani performansı falan çok düşük benim eski Laptopum'da MX970 vardı oda rezaletti oyun oynatmıyordu Far Cry 5 gibi bir oyunu bu bilgisayarla oynayamamanız çok normaldir benim fikrim bu şekilde başka oyunlarda da test edin isterseniz.

Gördüğünüz gibi işlemci kurtarıyor fakat ekran kartı kurtarmıyor.

Dosya Ekleri

• resim_2022-09-04_104533111.png
    resim_2022-09-04_104533111.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 32
İlk önce merhaba ben sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyorum bu ekran kartı laptoplara ekran kartı var diyelim demek için gibi takılan ekran kartı yani performansı falan çok düşük benim eski Laptopum'da MX970 vardı oda rezaletti oyun oynatmıyordu Far Cry 5 gibi bir oyunu bu bilgisayarla oynayamamanız çok normaldir benim fikrim bu şekilde başka oyunlarda da test edin isterseniz.

Gördüğünüz gibi işlemci kurtarıyor fakat ekran kartı kurtarmıyor.
Söylediğim gibi oyunu kaldırıyor 35 fps lerde 720pde oynuyorum sıkıntı yok ama drop konusu biraz sıktı bilgisayar ısınmamasına rağmen böyle olması kafamı karıştırdı youtube mx350 farcry5 videolarına bakınca daha akıcı gördüm sorunu nedir diye buraya attım zaten

Söylediğim gibi oyunu kaldırıyor 35 FPS'lerde 720P'de oynuyorum sıkıntı yok ama drop konusu biraz sıktı bilgisayar ısınmamasına rağmen böyle olması kafamı karıştırdı YouTube MX350 Far Cry5 videolarına bakınca daha akıcı gördüm sorunu nedir diye buraya attım zaten

Zaten ben burada Far Cry için konuşmuyorum Minecraft'ta da aynı sorun oldu 2GHz de takılıyor ve geçmiyor işlemci soğuk olmasına rağmen

Geri
Yukarı